Uzupełnienie Frigidaire Ffet2725pwc

Frigidaire Ffet2725pwc to energooszczędny model lodówki, który oferuje wiele użytecznych funkcji. Posiada wyświetlacz LCD z funkcją automatycznego sterowania temperaturą, a także czujnik wilgotności, który automatycznie utrzymuje optymalny poziom wilgotności w lodówce. Wyposażona jest również w system filtracji wody i system samoczyszczący, który usuwa szkodliwe bakterie i bakterie. Dodatkowo, posiada funkcję automatycznego wyłączania, która zapobiega zamarzaniu produktów spożywczych. Frigidaire Ffet2725pwc to idealny wybór dla osób poszukujących wygodnego i energooszczędnego rozwiązania do przechowywania żywności.

Ostatnia aktualizacja: Uzupełnienie Frigidaire Ffet2725pwc

Fugi mają za zadanie ochronę powierzchni ściany lub podłogi przed wilgocią, zabrudzeniami a w konsekwencji rozwojem grzybów i pleśni. Z tego powodu często ulegają one zabrudzeniom, czasem także uszkodzeniom. Dziś podpowiemy, jak uzupełniać i wymieniać uszkodzone spoiwa.

Z wymiana starych fug z łatwościa poradzisz sobie sam. Fot. 123RF/PICSEL

Z artykułu dowiesz się:

 • Dlaczego fugi się brudzą?
 • Jak uzupełnić fugę - krok po kroku
 • Jak dbać o fugi w łazience

Rodzaje fug

Fugi to niezwykle istotny element każdej łazienki i kuchni, które zdecydowano się wykończyć płytkami. Są one odpowiedzialne za stabilne przytwierdzenie okładziny do danej powierzchni, złagodzenie przesunięć materiałów, wynikających z różnic temperatur, a także zapobieganie przesiąkaniu wody do głębiej umieszczonych struktur. Ograniczają one też gromadzenie się brudu, bakterii i grzybów w tych miejscach.

Rodzaj fugi będzie zależał od jej przeznaczenia. Czym fugować? Do wyboru mamy:

 • Zwykłe zaprawy cementowe – występują w wielu kolorach. Stosowane są do fugowania niedużych płytek ceramicznych i kamiennych (wszystkich, poza marmurowymi), kładzionych wewnątrz budynków, na nieodkształcalnych płaszczyznach — zwykle ścianach. Nie nadają się do pomieszczeń, w których byłyby wystawione na intensywne oddziaływanie wody i preparatów chemicznych, ponieważ pod ich wpływem zaczynają wypłukiwać się i pokrywać czarnym wykwitem.
 • Zaprawy cementowe uelastycznione – to rodzaj zapraw cementowych wzbogaconych o dodatek polimerowych substancji, które zwiększają jej elastyczność i zmniejszają porowatość. Są uniwersalne w zastosowaniu, szybkowiążące i łatwe w utrzymaniu w czystości. Wykazują się mrozo- i wodoodpornością, nie są jednak wodoszczelne.
 • Fugi cementowo-epoksydowe – nadają się do użycia w miejscach stale wilgotnych i narażonych na oddziaływanie detergentów. Są odporne na ścieranie. Można użyć ich bezpośrednio w kabinach prysznicowych i przy ogrzewaniu podłogowym.
 • Fugi epoksydowe – odznaczają się właściwościami plastycznymi, są wytrzymałe na działanie czynników mechanicznych, niskich temperatur i wody. Po zastygnięciu przypominają plastik.
 • Uszczelniacze elastyczne – czyli wszelkiego rodzaju masy silikonowe, akrylowe i poliuretanowe. Używa się ich do spoinowania ścian i podłóg, jak również do wypełniania szczelin narożnych, na stykach ścian z podłogą i przy urządzeniach sanitarnych. Nie przepuszczają wody i są odporne na działanie chemikaliów.
 • W wyborze fugi ważne jest również dobranie jej do rodzaju kleju, którego użyto do przytwierdzania kafelek – obie substancje powinny wykazywać podobne właściwości. Jeśli „połączymy” fugę cementową, która jest nieelastyczna, z klejem trwale elastycznym, narażamy się na szybkie spękanie podłoża. 

  Przyczyny zabrudzenia fug

  Zdarza się czasem, że fugi z racji wieku lub nieodpowiedniej konserwacji zaczynają kruszyć się i pękać albo po prostu ich kolor nam się nudzi i chcielibyśmy zmienić je na coś innego. Całkowita wymiana i uzupełnianie ubytków to niezbyt trudne i czasochłonne zajęcia. Spokojnie można sprostać im samodzielnie, bez odpłatnej pomocy złotych rączek i ekip remontowych. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

  Jakie narzędzia będą potrzebne do wymiany fug?

 • Fuga – w nowym kolorze lub w „starym”, jeśli uzupełniamy ukruszenia.
 • Gąbka.
 • Nożyk, skrobak do fug, pilnik dwuostrzowy lub automatyczną mikroszlifierkę z odpowiednią końcówką frezującą.
 • Szpachelka i paca gumowa.
 • Wodoodporny impregnat do fug.
 • Gumowe rękawice i plastikowe okulary
 • Uzupełnienie i wymiana fug krok po kroku

 • Usuwanie starej fugi. Zaczynamy od wyskrobania spoiny, robimy to z użyciem nożyka, skrobaka lub jakiegokolwiek innego ostrego narzędzia, które dobrze sprawdzi się w tej roli. Pracę wykonujmy starannie, tak aby nie naruszyć kafelek – zależy nam tylko na tym, by pozbyć się resztek fugi. Na ten czas dobrze zabezpieczyć twarz i oczy okularami ochronnymi – wypychane do góry, pękające spoiwo może je dotkliwie zranić. Zdrapujemy wszystkie fugi lub tylko te, które chcemy zreperować. Mniejsze ubytki lub te, w których zbyt nisko rozprowadzono masę spajającą, można uzupełnić bez całościowego skuwania.
 • Miejsca wymagające poprawy należy zwilżyć, a następnie dołożyć brakującą warstwę fugi w taki sam sposób, jak opisano to poniżej.
 • Kiedy skończymy usuwać spoinę, z pomocą sztywnej szczotki dokładnie oczyszczamy ją z resztek skruszonej zaprawy, a następnie dokładnie odkurzamy. Pozostałości, których się nie pozbędziemy, utrudnią nakładanie nowej warstwy; nie będzie ona również równomiernie przylegać do podłoża, co w niedługim czasie poskutkuje koniecznością ponownej wymiany fug, co zupełnie mija się z celem.
 • Następnie masę spajającą rozrabiamy z wodą, zgodnie z proporcjami i wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. W wolne przestrzenie między płytkami wygodnie wypełnisz specjalną pacą lub szpachelką. Nadmiar produktu również zbierz z użyciem tego narzędzia, ewentualne pozostałości zmyj z płytek mokrą gąbką. Aby połączyć nową warstwę, ze starszą, sąsiadującą fugą rozprowadzamy palcem.
 • Po nałożeniu nowej warstwy spoina musi wyschnąć. W zależności od producenta czas wysychania wynosi od kilku do 48 godzin. Kiedy mamy pewność, że spoina całkiem zaschła, należy zabezpieczyć ją wodoodpornym impregnatem, który sprawi, że nie będzie ona się przebarwiać i nie pokryje się pleśnią.
 • Jak dbać o fugi?

  Brudne fugi to problem w wielu mieszkaniach. Zamiast uatrakcyjniać wygląd płytek, tylko je oszpecają. Przedstawiamy najlepsze sposoby na wyczyszczenie fug. Bez użycia chemicznych środków, bez nadmiernego szorowania, szybko i co najważniejsze – skutecznie. Przeczytaj: Czyszczenie fug domowymi sposobami. Szybko i bez wysiłku usuniesz brud

  Autor: Redakcja Deccoria. pl

  Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
  If you watch the ads, you support portal and users.

  Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

  Paszczak22 10 Apr 2020 15:57 3990

  • #1Level 16  

   #1

   Ostatnio moja pompa ciepła wyłącza się po 5 min pracy. Podejrzewam, że po 2 latach użytkowania zaczyna brakować czynnika. Rurka biegnąca do zbiornika nagrzewa się do 35 st (chyba mało) natomiast parownik na niską temperaturę w granicach 4 st. C. Teraz pytanie, chciałbym uzupełnić ten układ małą ilością czynnika. Oryginalnie w pompie Immergas 190 jest 950g czynnika R134a. Chciałbym uzupełnić ok. 100g czynnika. R134a nie da się kupić w małych ilościach a ceny dużych butli wynoszą ok. 1000zł z butlą. Pomyślałem, żeby uzupełnić (bez spuszczania starego czynnika i wykonywaniem próżni) czynnikiem R290 lub R600. Są małe ilości do kupienia na aukcjach za 20zł-50zł. Czy można mieszać te gazy ze sobą (R134a i R290 lub R134a i R600)? Czy bezwzględnie usunąć R134a przepłukać układ i dopiero wtedy napełnić mieszaniną R290 i R600?

  • #2cegerLevel 22  #2

   Nie wolno mieszać czynników. Nie da się przewidzieć co z takiej mieszaniny wyjdzie i jakie będą skutki a napewno nie zyskasz na wydajności. Aby być pewnym ubytku należy odzyska czynnik i zważyć. Przyczyną kiepskiej pracy może być również zużyty filtr odwadniacz. Bezwzględnie należy go wymienić i napełnić dedykowanym czynnikiem wg. normy wagowej. R600 ani R290 się do tego nie nadaje! Chyba że chcesz niebawem sprężarkę wymieniać
   Pozdrawiam

   Dodano po 2 [minuty]:

   Tak wogóle to jeśli jest ubytek oznacza że jest wyciek i należy go usunąć. Napełnienie dopiero po wykonaniu próby szczelności.

  • #3#3

   Uzupełniłem instalację mieszaniną propanu i izobutanu i pompa nadal się wyłączała. Problem znikł po dodanii oleju do instalacji. Prawdopodobnie braki oleju powodowały przeciążenie sprężarki.

  • #4#4

   Uzupełniłem instalację mieszaniną propanu i izobutanu i pompa nadal się wyłączała.

   Dodano po 30 [sekundy]:

   Temat zamykam

  Jak napełnić wieczne kartridże do drukarki atramentowej – poradnik krok po kroku1

  Samodzielne napełnianie wiecznych kartridży do drukarki atramentowej nie jest czynnością skomplikowaną, a zapewnia wysoką opłacalność w eksploatacji sprzętu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pozwolą Wam szybko i bezpiecznie uporać się z tym zadaniem.

  Od czego zacząć?

  Jeśli chcesz napełnić oryginalne tusze

  Jeśli chcesz dolać tusze do pustych oryginalnych kartridży, należy upewnić się, że model kartridży, które używasz nie mają zablokowanego kodu chipów. Najczęściej drukarka po wyzerowaniu poziomu tuszu blokuje chip na kartridżu. W takiej sytuacji kartridża nie da się dalej używać z tym samym chipem. Należy zmienić chip na nowy.

  Następnie, musisz pozbyć się resztek tuszu w środku kartridża. Resztki starego tuszu mogą wejść w reakcję chemiczną z nowym atramentem, co może skutkować powstaniem twardych cząsteczek w płynie lub tak zwanej galarety, które doprowadzą do zapchania dysz w głowicy drukującej. W tym celu najlepiej użyć płynu do udrażniania głowic. Wystarczy wlać odrobinę płynu do środka kartridża i potrząść nim, tak żeby rozpuścić i wypłukać resztki tuszu. Po tym należy odessać mieszankę z kartridża strzykawką z igłą.

  Jeśli nie posiadasz płynu do udrażniania głowić, możesz użyć alkoholu izopropylowego, lub zakupić gotowy płyn z poniższej oferty:

  [product id="1248, 1250, 1251"] 

  Jeśli napełniasz wieczne kartridże

  Najpierw, oczywiście, należy sprawdzić, czy do twojej drukarki istnieją wieczne kartridże. Dostępność wiecznych kartridży do poszczególnych serii i modeli drukarek Epson, Canon, HP i Brother sprawdzisz w naszym sklepie tutaj. Sprawdzić dostępność wiecznych kartridży do swojej drukarki możesz albo według serii drukarki (są to numery wkładów atramentowych), albo według modelu. Wieczne kartridże są dostępne nie do wszystkich drukarek. Na przykład, do drukarek z dwukartridżowym/dwutuszowym układem, gdzie kolory są połączone w jednym kartridżu, a wkłady tuszowe jednocześnie pełnią funkcję głowicy drukującej, takie rozwiązanie nie jest dostępne. W przypadku drukarek z dwukartridżowym układem pozostaje albo korzystanie z regenerowanych fabrycznie tuszów, albo samodzielna regeneracja kartridży za pomocą dostępnego na rynku tuszu butelkowego.

  Wybór tuszu do napełniania

  Oferta tuszów butelkowych na Polskim rynku jest nie zbyt szeroka, jednak tutaj też trzeba dodać kilka uwag. Wybierając tusze do napełniania dostępne na naszym rynku, stawiaj na produkty, które są oferowane w fabrycznie zabezpieczanych pojemnikach i posiadają długi termin ważności. Na fabrycznych buteleczkach, poza datą produkcji i terminem ważności ma się znaleźć kompatybilność tuszów do odpowiednich serii drukarek. Wtedy masz gwarancję ich wysokiej jakości. Teraz pora na samodzielne działanie.

  Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek HP?

  Wyjmij kartridż z opakowania, połóż go na papierowym ręczniku (najlepiej na powierzchni, która nie ulegnie uszkodzeniu, w przypadku ewentualnego wycieku tuszu). Znajdź otwór do napełniania, który jest zamknięty gumową zatyczką. Wyjmij gumową zatyczkę, nabierz do strzykawki ze specjalną igłą odpowiednią ilość atramentu i wstrzyknij ją powoli do środka. Są dwa typy wiecznych kartridży do drukarek HP w zależności od modelu i serii drukarki: kartridże gąbkowe i zaworowe. W przypadku pierwszych należy ustawić kartridż pod kątem 45 stopni przodem kartridża w dół i sprawdzać odpowiednie nasączenie gąbki tuszem. W przypadku kartridży zaworowych wystarczy po prostu napełnić kartridż maksymalnie tuszem. Po napełnieniu kartridży tuszem załóż gumowe zatyczki z powrotem do otworów napełniających. Często na wiecznych kartridżach są otwory odpowietrzające, zaklejone folią albo zatkane zatyczką, którą należy wyjąć z otworu odpowietrzającego. Po wykonanych czynnościach włóż kartridże do drukarki. Aby sprawdzić skuteczność napełnienia, zleć opcję czyszczenia głowicy (czasem jednorazowy wydruk wystarczy, niekiedy potrzebne jest kilkukrotne powtórzenie).

  Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek Canon?

  Proces napełniania wiecznych kartridży do drukarek Canon wygląda podobnie jak do HP. Wieczne kartridże do Canonów też dzielą się na gąbkowe i zaworowe. Wieczne kartridże do drukarek Canon też mają otwory do napełniania i odpowietrzania. Trzeba wyjąć zatyczkę z otworu do napełniania, wlać odpowiednią ilość tuszu do kartridża za pomocą strzykawki i igły, a po zamknięciu otworu do napełniania otworzyć bądź odkleić otwór do odpowietrzania. W niektórych wersjach wiecznych kartridży do Canon, jak na przykład w nano-kartridżach do drukarek Canon Pixma PGI-550/CLI-551 oraz Canon Pixma PGI-570/CLI-571, otwory odpowietrzające znajdują się z przodu od dołu i są zawsze otwarte. Ważne jest żeby przed instalacją wiecznych kartridży wykonać druk testowy oraz przekonać się, że drukarka sprawnie drukuje. Jeżeli test deseni/dyszy ma usterki w jakości wydruku oraz przerwane paski, należy przeprowadzić czyszczenie głowicy.

  Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek Epson?

  Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne Epson są najlepszym przykładem łatwego i niezawodnego działania wiecznych kartridży. Łatwość napełniania wiecznych kartridży do Epson można opisać w kilku zdaniach. Trzeba wyjąć zatyczkę z otworu do napełniania, wlać odpowiednią ilość tuszu do kartridża za pomocą strzykawki i igły, a po zamknięciu otworu do napełniania otworzyć bądź odkleić otwór do odpowietrzania. Podczas stosowania wiecznych kartridży w drukarkach Epson warto pamiętać o jednej prostej rzeczy - nie mylić komunikatu o konieczności wymiany kartridża (tusz się skończył/wymień tusz) z komunikatem o niskim poziomie tuszu. Przy tym drugim nie należy wyjmować wkładu celem zresetowania i napełnienia, tylko drukować dalej.

  Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek Brother?

  Nie ma nic prostszego od napełniania wiecznych kartridży do drukarek Brother. Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są na tyle bezproblemowe, że stosowanie w nich wiecznych kartridży nie wymaga żadnej rozszerzonej instrukcji: otwieramy otwór do napełniania wlewamy tusz za pomocą strzykawki i igły, zamykamy otwór do napełniania i otwieramy otwór do odpowietrzania. Ważnym jest nie pomylić otwór do napełniania z otworem do odpowietrzania, gdyż inaczej tusze zaczną wyciekać z otworu. Sprawdzić, jaki otwór służy do napełniania, pomoże wskazówka na kartridżu albo prosty sposób: jeśli igła strzykawki wchodzi w otwór maksymalnie na 2-4 mm - to jest otwór do odpowietrzania.

  Podsumowując ten tekst, chcielibyśmy podkreślić, że prawie wszystkie kartridże resetują się poprzez ich wyjęcie i włożenie ponownie do drukarki. Podczas wyjęcia możemy sprawdzić ile jeszcze fizycznie pozostało tuszu w kartridżach oraz uzupełnić go. Pamiętajmy jednak, że wieczne kartridże to tylko narzędzie do stosowania. Duszą wydruków są przede wszystkim tusze, którymi ich napełniamy. W następnych artykułach dokładniej opiszemy jak wybrać jakościowe tusze butelkowe do napełniania kartridży oraz przedstawimy jak samodzielnie regenerować naboje tuszowe do dwukartridżowych drukarek.

  Wpisy powiązane:

  • Wieczne kartridże do drukarek atramentowych – jak to działa?

  • Jednorazowe tusze czy wieczne kartridże – oto jest pytanie?

  Jak zainstalować wieczne kartridże w drukarkach Epson Expression Home

 • Tusze Epson
 • Uzupełnienie Frigidaire Ffet2725pwc

  Bezpośredni link do pobrania Uzupełnienie Frigidaire Ffet2725pwc

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Uzupełnienie Frigidaire Ffet2725pwc