Przed użyciem Honeywell Hd54ipx

Przed użyciem Honeywell HD54IPX należy zapoznać się z instrukcją obsługi, aby upewnić się, że wszystkie funkcje systemu są prawidłowo konfigurowane. Należy przestrzegać wszystkich instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i ostrożnie wykonywać wszystkie wymagane czynności. Przed użyciem Honeywell HD54IPX należy zapoznać się z głównymi cechami, w tym z zasadami bezpieczeństwa, danymi technicznymi i opisem funkcji. Przygotowanie systemu do użycia zajmie kilka minut. Po zainstalowaniu i włączeniu systemu będzie on gotowy do użycia.

Ostatnia aktualizacja: Przed użyciem Honeywell Hd54ipx

Najnowsze oprogramowanie jest publikowane w witrynie firmy Canon. Należy sprawdzić środowisko operacyjne itp. i pobrać odpowiednie oprogramowanie, jeśli to konieczne.

Witryna Canon Global: http://www. canon. com/

Funkcje, których można użyć, mogą zależeć od poniższych czynników.

Używane urządzenie i jego ustawienia

Wersja oprogramowania układowego urządzenia

Struktura opcji

Wersja niniejszego oprogramowania

Używane środowisko komputerowe

Zawartość ekranu, procedury itd. pokazane i opisane w podręczniku mogą różnić się od faktycznie wyświetlanych.

W celu prawidłowej eksploatacji, przed użyciem karty pamięci microSD zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat środków ostrożności.

 • Karty pamięci microSD należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Istnieje zagrożenie, że dziecko połknie kartę.

 • Złącza karty pamięci microSD nie należy dotykać palcami ani metalowymi przedmiotami.

  Karta pamięci microSD zawiera wrażliwe podzespoły elektroniczne. Nie należy jej uderzać, zginać ani upuszczać.

  Kart pamięci microSD nie należy demontować ani modyfikować.

  Karty pamięci microSD należy chronić przed wilgocią.

  Nie należy użytkować ani przechowywać ich w miejscach narażonych na:

  szczególnie wysokie temperatury, np. w samochodzie zaparkowanym w słońcu,

  bezpośrednie działanie światła słonecznego,

  wysoką wilgotność oraz substancje żrące,

  nadmierne zakurzenie.

Nie należy próbować wkładać karty innego rodzaju do gniazda kart pamięci microSD. Użycie niezgodnych kart może spowodować uszkodzenie komputera VAIO.

Zaleca się sporządzanie kopii zapasowych ważnych danych.

Zapisane dane mogą ulec uszkodzeniu lub utracie w przypadku:

Wyjęcia karty pamięci microSD lub wyłączenia komputera VAIO podczas gdy dane są odczytywane z karty pamięci microSD lub zapisywane na niej.

Użycia karty pamięci microSD w miejscu, w którym ładunki elektrostatyczne lub zakłócenia elektryczne mogą zakłócić jej działanie.

Kartę pamięci microSD należy przenosić schowaną w jej etui w celu ochrony przed ładunkami elektrostatycznymi.

Przed użyciem karty pamięci microSD w innym urządzeniu niż komputer, np. w telefonie komórkowym lub smartfonie, należy sformatować (zainicjować) kartę microSD za pomocą tego urządzenia.

W niektórych urządzeniach może nie być obsługiwany format plików stosowany w komputerach i może pojawiać się komunikat z zaleceniem sformatowania karty pamięci microSD. W takim przypadku należy skopiować dane z karty pamięci do komputera VAIO i sformatować ją za pomocą urządzenia. Podczas formatowania karty pamięci microSD wszystkie znajdujące się na niej dane zostaną usunięte.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w podręczniku użytkownika dostarczonym z tym urządzeniem.

Do gniazda kart pamięci microSD nie należy wkładać żadnych obcych przedmiotów.

Gniazdo kart pamięci microSD może służyć do odczytu/zapisu tylko w przypadku obsługiwanych kart pamięci i nie można go używać do innych celów.

Komputer VAIO został sprawdzony pod kątem zgodności ze wszystkimi kartami pamięci microSD (o pojemności do 2 GB), kartami pamięci microSDHC (o pojemności do 32 GB) oraz kartami pamięci microSDXC (o pojemności do 64 GB), które były dostępne w sierpniu 2013 roku. Nie można jednak zagwarantować, że wszystkie karty pamięci microSD, microSDHC i microSDXC będą zgodne z tym komputerem.

Niektóre rodzaje kart pamięci microSD, np. z funkcją ultraszybkiego przesyłania danych (ang. Ultra High Speed, UHS), mogą się bardzo nagrzewać w trakcie ciągłej pracy przez dłuższy czas. W takiej sytuacji przed wyjęciem karty pamięci należy poczekać chwilę, aż ostygnie.

Omówienie błędu z formatem dysku

„Dzisiaj, kiedy podłączyłem kartę pamięci Sandisk SD, system Windows przypomniał mi, że:„ Muszę sformatować dysk w napędzie G: zanim będę mógł go użyć ”. Czy jest jakiś sposób, aby naprawić ten błąd bez utraty moich danych? ”

Zwykle, jeśli często wymuszasz odłączenie karty SD, USB, zewnętrznego dysku twardego lub innego urządzenia wymiennego bez korzystania z opcji Bezpieczne usuwanie, tablica partycji urządzenia zostanie uszkodzona i przejdzie na system plików RAW, którego system Windows nie będzie w stanie odczytać. Następnie może pojawić się komunikat o błędzie formatu dysku „Musisz sformatować dysk w napędzie X, zanim będzie można go użyć. Czy chcesz go sformatować? ” podczas próby uzyskania dostępu do urządzenia pamięci masowej. Nie jest to jednak jedyny powód, który może prowadzić do błędu formatu dysku. Istnieją inne powody, w tym:

 • Urządzenie magazynujące cierpi na nagłą awarię zasilania
 • Urządzenie pamięci masowej jest zainfekowane wirusem
 • System plików dysku nie jest zgodny z systemem Windows
 • Napęd flash USB, karta SD, karta pamięci lub zewnętrzny dysk twardy są uszkodzone

Naprawiono błąd „Musisz sformatować dysk w napędzie”

Gdy zobaczysz powiadomienie „Musisz sformatować dysk w napędzie”, niekoniecznie jest to coś złego w Twoim zewnętrznym urządzeniu magazynującym. Dlatego nie spiesz się, aby sformatować dysk, jak zaleca ten monit. To ostatnie rozwiązanie, które możesz wypróbować. Zamiast tego wypróbuj poniższe rozwiązania, aby naprawić błąd. Jeśli po wypróbowaniu poniższych wskazówek powiadomienie nadal istnieje, możesz najpierw odzyskać pliki z urządzenia, a następnie sformatować dysk bez obawy o utratę danych.

Wskazówka 1. Najpierw wypróbuj proste rozwiązania

Wypróbuj inny port USB: Podłącz zewnętrzny dysk twardy, kartę SD lub USB do innego portu USB

Wypróbuj inny komputer: Podłącz zewnętrzne urządzenie pamięci masowej do innego komputera. Możesz spróbować na komputerze z systemem Windows i Mac. Jeśli urządzenie działa poprawnie w systemie macOS, istnieje duże prawdopodobieństwo, że system plików urządzenia nie jest zgodny z systemem Windows, dlatego system Windows nie rozpoznaje go.

Uruchom oprogramowanie antywirusowe: Możliwe, że błąd „Musisz sformatować dysk w napędzie, zanim będzie można go użyć” jest spowodowany atakiem wirusa. Skorzystaj z okazji, uruchamiając na swoim komputerze oprogramowanie antywirusowe.

Jeśli powyższe metody nie działają, nie denerwuj się. Jest więcej wskazówek, które możesz spróbować rozwiązać, nie tracąc nic na zewnętrznym urządzeniu magazynującym.

Wskazówka 2. Sprawdź i napraw urządzenie za pomocą CMD

Wielu użytkowników zgłosiło, że ta metoda pomogła im rozwiązać problem „Przed użyciem należy sformatować dysk w napędzie”. Ta metoda sprawdzi błąd dysku i naprawi go automatycznie.

Krok 1. Naciśnij klawisz „Windows” i wpisz cmd.

Etap 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Monit polecenia” i wybierz „Uruchom jako administrator”.

Etap 3. W oknie CMD wpisz chkdsk G: / f i naciśnij „Enter”. (Zamień „G” na literę dysku zewnętrznego urządzenia pamięci masowej. )

Krok 4. Następnie system Windows zacznie sprawdzać i naprawiać błędy dysku i uszkodzone pliki. Poczekaj na zakończenie procesu.

Po zakończeniu, możesz ponownie spróbować odczytać pamięć USB, kartę SD lub zewnętrzny dysk twardy po ponownym uruchomieniu komputera. 

Jeśli jednak proces nie pójdzie gładko i pojawi się komunikat o błędzie, a typ systemu plików to RAW, CHKDSK nie jest dostępny dla dysków RAW, musisz wykonać przywracanie pierwotnego dysku, aby odzyskać dane. W tym przypadku jest to jedyny sposób naprawienia błędu „musisz sformatować dysk w napędzie”. Jednym słowem, jeśli polecenie chkdsk nie pomoże, następną radą jest odzyskanie plików z dysku, a następnie sformatowanie go zgodnie z sugestią systemu Windows.

Wskazówka 3. Odzyskaj pliki i sformatuj dysk

Jeśli wszystkie te rozwiązania nie pomogą rozwiązać problemu „Przed użyciem należy sformatować dysk w napędzie”, można najpierw odzyskać pliki z zewnętrznego dysku twardego, USB, karty SD, karty pamięci lub innego nośnika pamięci, a następnie sformatuj to. W ten sposób możesz naprawić błąd bez utraty danych na urządzeniu pamięci masowej. Aby odzyskać pliki z niedostępnego dysku, nie można pominąć Kreatora odzyskiwania danych EaseUS, niezawodnego oprogramowania do odzyskiwania dysku twardego. Odzyskuje wszystkie pliki z wadliwego dysku do innej bezpiecznej lokalizacji. Następnie możesz sformatować swoje zewnętrzne urządzenie pamięci bez żadnych obaw.

Krok 1. Uruchom oprogramowanie firmy EaseUS do odzyskiwania z dysku twardego Uruchom program EaseUS Data Recovery Wizard i wybierz z którego dysku chcesz odzyskać utracone pliki Kliknij Scan, aby rozpocząć skanowanie wszystkich utraconych danych i plików.

Krok 2. Skanuj, aby znaleźć wszystkie utracone dane dysku twardego Oprogramowanie do odzyskiwania dysku twardego EaseUS przeskanuje cały wybrany dysk i znajdzie wszystkie utracone pliki, w tym wszystkie istniejące i ukryte dane.

Krok 3. Wyświetl podgląd i przywróć utracone dane i pliki dysku twardego

Wszystkie utracone pliki znadziesz w zakładkach „Deleted files”, Drive” (z literą opisującą dysk)

W zakładce „Extra Files” zostaną wyświetlone dane RAW lub po formatowaniu.

Możesz dwukrotnie kliknąć na znalezionych plikach, aby je podejrzeć.

Po wyświetleniu podglądu, wybierz pożądane pliki, które zostały utracone na dysku i kliknij Recover, aby zapisać je w bezpiecznym miejscu na komputerze lub innych zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej.

Jeśli Twoje zewnętrzne urządzenie pamięci masowej jest w formacie RAW lub jest niedostępne, Kreator odzyskiwania danych EaseUS jest w stanie odzyskać wszelkie dane. Poza tym to oprogramowanie obsługuje również odzyskiwanie usuniętych plików, odzyskiwanie sformatowanych plików, odzyskiwanie danych z pustych folderów, odzyskiwanie systemu po awarii i więcej na laptopie / komputerze, zewnętrznym dysku twardym, karcie SD, USB, karcie pamięci itp.

Wniosek

Oprócz wiadomości o tym, że „Musisz sformatować dysk w napędzie, zanim będziesz mógł z niego korzystać”, istnieją też inne problemy związane z formatowaniem, które mogą wystąpić na Twoim zewnętrznym urządzeniu magazynującym, takie jak „ formatowanie nie zakończyło się pomyślnie ” lub „dysk nie jest sformatowany”. W takich sytuacjach dobrym wyborem jest pobranie na komputer narzędzia do odzyskiwania danych, które uratuje dane po utracie plików. Zawsze pamiętaj, że im szybciej wykonasz odzyskiwanie danych, tym większa szansa na odzyskanie danych.

Przed użyciem Honeywell Hd54ipx

Bezpośredni link do pobrania Przed użyciem Honeywell Hd54ipx

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przed użyciem Honeywell Hd54ipx