Procedury uruchamiania i kalibracji Dell Ps M4110

Procedura uruchamiania i kalibracji Dell PowerEdge M4110 przewiduje wstępne sprawdzanie sprzętu, konfigurowanie BIOS i uruchamianie systemu operacyjnego. Aby przygotować serwer do pracy, należy wykonać kilka podstawowych kroków. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wszystkie komponenty sprzętowe są właściwie podłączone i skonfigurowane. Następnie należy skonfigurować ustawienia BIOS, takie jak ustawienia bootowania, język systemu, strefy czasowe i inne. Kolejnym krokiem jest włączenie systemu operacyjnego i zainstalowanie wszystkich niezbędnych sterowników. Na koniec należy przeprowadzić procedurę kalibracji, aby zapewnić optymalną wydajność i stabilność systemu.

Ostatnia aktualizacja: Procedury uruchamiania i kalibracji Dell Ps M4110

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

yapspl 30 Aug 2012 09:55 1005

 • #1Level 10  

  #1

  Witam,

  Podczas uruchamiania laptopa pojawia się komunikat o kalibracji baterii...
  Możliwe kroki: F1 - kalibracja, ESCAPE - wyjście i uruchomienie ładowania systemu (Windows XP).Jak pozbyć się tego ustrojstwa? Uruchamianie za każdym razem wymaga ingerencji użytkownika...Pozdrawiam, Piotrek.

 • #2CiapolLevel 24  #2

  Przeprowadziłeś kalibrację baterii?

 • #3#3

  Tak... Ale przy każdym uruchomieniu ta sama procedura.

 • Helpful post

  #4#4

  Nie mogę znaleźć manuala z ustawieniami BIOS'u tego modelu. Jeżeli nie ma obecnie opcji wyłączenia w BIOS'ie powiadomień dot. baterii zaktualizuj BIOS, a taka opcja powinna się pojawić. To dość popularne ustawienia w komputerach przenośnych DELL'a.

 • #5#5

  Za dwie godziny będę mógł sprawdzić Twoje sugestie... Lapiszczon jest u znajomej...

 • #6#6

  Ciapol wrote:

  Nie mogę znaleźć manuala z ustawieniami BIOS'u tego modelu.

  Witam,
  Trochę to trwało...
  Kolega Ciapol trafnie wskazał przyczynę problemu!
  Pogrzebałem w BIOS'ie DEEL'ikwenta i kalibracja zniknęła.Dziękuję za pomoc.

Za pomocą ustawień uruchamiania systemu Windows można uruchomić system Windows w różnych zaawansowanych trybach rozwiązywania problemów, które pomagają znajdować i naprawiać problemy z komputerem.

Przechodzenie do ekranu Ustawienia uruchamiania systemu Windows w ustawieniach komputera

 1. Szybko przesuń od prawej krawędzi ekranu do środka, naciśnij pozycję Ustawienia, a następnie naciśnij pozycję Zmień ustawienia komputera.
  (Jeśli korzystasz z myszy, wskaż prawy dolny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w górę, kliknij pozycję Ustawienia, a następnie kliknij pozycję Zmień ustawienia komputera).

 2. W obszarze Ustawienia komputeranaciśnij lub kliknij pozycję Aktualizuj i odzyskiwanie, a następnie naciśnij lub kliknij pozycję odzyskiwanie.

  W obszarze Uruchamianie zaawansowanenaciśnij lub kliknij pozycję Uruchom ponownie teraz.

  Po ponownym uruchomieniu komputera na ekranie Wybierz opcję naciśnij lub kliknij pozycję Rozwiąż problem. Jeśli nie widzisz opcji Ustawienia uruchamiania, naciśnij lub kliknij pozycję Opcje zaawansowane.

  Naciśnij lub kliknij pozycję Ustawienia uruchamiania , a następnie Uruchom ponownie.

  Na ekranie Ustawienia uruchamiania wybierz odpowiednie ustawienie uruchamiania.

  Zaloguj się na komputerze za pomocą konta użytkownika z uprawnieniami administratora.

Przechodzenie do ekranu Ustawienia uruchamiania systemu Windows w środowisku odzyskiwania systemu Windows

Jeśli nie możesz uruchomić komputera, wykonaj poniższe instrukcje, aby przejść do środowiska odzyskiwania systemu Windows. Aby wykonać te kroki, musisz podłączyć klawiaturę.

Wykonaj jedną z następujących czynności w zależności od tego, czy masz nośnik instalacyjny (taki jak dysk DVD lub dysk flash USB):

  Jeśli masz nośnik instalacyjny dla Windows 8. 1, uruchom komputer z nośnika instalacyjnego. Włóż dysk DVD lub dysk flash USB, a następnie ponownie uruchom komputer. Jeśli pojawi się komunikat „Naciśnij dowolny klawisz, aby wykonać rozruch z dysku DVD”, naciśnij klawisz. Jeśli komunikat się nie pojawi, być może musisz zmienić kolejność rozruchu w ustawieniach systemu BIOS komputera, aby rozruch następował najpierw z dysku DVD lub USB. Gdy zostanie wyświetlona strona Instalowanie systemu Windows, naciśnij lub kliknij pozycję Napraw komputer, aby uruchomić środowisko odzyskiwania systemu Windows.

  Jeśli nie masz nośnika instalacyjnego, trzykrotnie uruchom ponownie komputer za pomocą przycisku zasilania. Spowoduje to uruchomienie środowiska odzyskiwania systemu Windows.

W środowisku odzyskiwania systemu Windows na ekranie Wybierz opcję naciśnij lub kliknij pozycję Rozwiąż problem.

Naciśnij lub kliknij pozycję Ustawienia uruchamiania. Jeśli nie widzisz ustawień uruchamiania, naciśnij lub kliknij pozycję Opcje zaawansowane, a następnie naciśnij lub kliknij pozycję Ustawienia uruchamiania.

Naciśnij lub kliknij pozycję Uruchom ponownie, a następnie poczekaj na ponowne uruchomienie komputera.

Na ekranie Ustawienia uruchamiania wybierz odpowiednią opcję.

Zaloguj się na komputerze za pomocą konta użytkownika z uprawnieniami administratora.

Użycie niektórych opcji, takich jak tryb awaryjny, powoduje uruchomienie systemu Windows w postaci ograniczonej — tylko z podstawowymi programami. Inne opcje służą do uruchamiania systemu Windows z zaawansowanymi funkcjami (przeznaczonymi głównie dla administratorów systemu i specjalistów IT). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę internetową Microsoft TechNet dla specjalistów IT.

Uwaga: W przypadku korzystania z funkcji BitLocker należy wstrzymać jej działanie przed przejściem do ekranu Ustawienia uruchamiania systemu Windows. W przypadku korzystania z systemu Windows RT 8. 1 może zostać wyświetlony monit o podanie klucza odzyskiwania szyfrowania urządzeń w celu uzyskania dostępu do ustawień uruchamiania.

 Uruchamia system Windows w zaawansowanym trybie rozwiązywania problemów przeznaczonym dla specjalistów IT i administratorów systemu.

Tworzy plik ntbtlog. txt zawierający listę wszystkich sterowników, które są instalowane podczas rozruchu, co może być pomocne w zaawansowanym rozwiązywaniu problemów.

Uruchamia system Windows z bieżącym sterownikiem wideo oraz niskimi wartościami ustawień rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Tego trybu można użyć do zresetowania ustawień ekranu.

W trybie awaryjnym system Windows jest uruchamiany z minimalnym zestawem sterowników i usług, co pomaga w rozwiązywaniu problemów. Jeśli problem nie występuje ponownie po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym, można uznać, że jego przyczyną nie są ustawienia domyślne ani podstawowy zestaw sterowników urządzeń i usług. Dostępne są trzy różne opcje trybu awaryjnego:

Włącz tryb awaryjny. Uruchamia system Windows z minimalnym zestawem sterowników i usług.

Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Uruchamia system Windows w trybie awaryjnym ze sterownikami sieci oraz usługami umożliwiającymi dostęp do Internetu lub innych komputerów w sieci.

Włącz tryb awaryjny z wierszem polecenia. Uruchamia system Windows w trybie awaryjnym z oknem wiersza polecenia zamiast zwykłego interfejsu systemu Windows. Ta opcja jest przeznaczona dla specjalistów IT i administratorów systemu.

Jeśli problem nie występuje po ponownym uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym, oznacza to, że podstawowe ustawienia, pliki i sterowniki systemu Windows prawdopodobnie nie są przyczyną problemu. Spróbuj uruchamiać po kolei wszystkie często używane aplikacje na pulpicie (łącznie z aplikacjami w folderze Autostart), aby sprawdzić, czy problemu nie powoduje określona aplikacja. Jeśli problem powoduje jedna z aplikacji, odinstaluj ją lub skontaktuj się z wydawcą oprogramowania. Jeśli problem występuje w trybie awaryjnym lub nadal nie można ustalić przyczyny problemu, można spróbować odświeżyć komputer lub zresetować ustawienia do stanu początkowego. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak odświeżyć komputer, zresetować jego ustawienia do stanu początkowego albo przywrócić go do wcześniejszego stanu.

Umożliwia instalowanie sterowników zawierających niepoprawne podpisy.

Zapobiega uruchomieniu sterownika usługi wczesnej ochrony przed złośliwym kodem, co umożliwia instalowanie sterowników, które mogą zawierać złośliwy kod.

Zapobiega automatycznemu ponownemu uruchamianiu systemu Windows w przypadku wystąpienia błędu powodującego awarię systemu Windows. Tę opcję należy wybierać tylko w przypadku „zapętlenia” pracy systemu Windows, gdy po pojawieniu się błędu systemu Windows następuje na przemian próba ponownego uruchomienia i ponowny błąd.

Uruchamia kontroler domeny systemu Windows z działającą usługą Active Directory w celu przywrócenia usługi katalogowej.

 • Laptop dla grafika - Dell XPS -

  Cześć wszystkim!Od ponad roku rozglądam się za laptopem, który ma mi służyć głównie do mobilnej pracy z ogólnie rozumianą grafiką komputerową. Najważniejsze dla mnie są programy z pakietu Adobe PS, Ai, ID. W drugiej kolejności znajdują się programy do obróbki wideo z pakietu Adobe i grafiki 3D głównie...

  Komputery Co kupić? 17 Lut 2014 16:15Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2316

 • DELL Latitude 120L - battery doubbler

  Witam!Przeczytałem już mnóstwo postów o bateriach ale nie znalazłem nic konkretnego do rozwiązania mojego problemu.Otóż. Mam wspomnianego DELL'a od końca 2006. Bateria trzymała do końca 2007 uparcie 3-godziny i mogłem pracować np. w autobusie aż do dnia kiedy policja, po skardze klientki, wzięła...

  Laptopy Hardware 23 Lut 2009 06:02Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2743

  Dell 1537 bateria 7800mAh czy laptop?

  W marcu 2009 kupiłem Studio 1537. Do wczoraj wszystko było bezbłędnie. Ale od wczoraj zaczął się problem z ładowaniem baterii.Zrobiła się 100% - 5%, czyli pracując na niej naładowanie spada do 98% i po prawie 2 godzinach nagle (skokowo) spada do 5%.Z ładowaniem jest odwrotnie, przez 2 godziny 5%...

  Komputery Regeneracja Baterii 11 Wrz 2011 10:24Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3288

  Laptop Dell D820 nie ładuje baterii

  Witam.Program BatteryCare:Model:n/dFabryczna pojemność: n/dCałkowita pojemność:39938 mWhAktualna pojemność:0 mWhPrędkość ładowania/rozładowania 0 WNapiecie: 0 mVPoziom zużycia: n/dIlość cykli rozładowania: 0Data ostatniej kalibracji: brak danychWykonane kalibracje: 0Dodano...

  16 Cze 2014 08:30Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6081

  DELL 2135NC zacina papier, gubi format

  WitamPróbowałeś ręcznej kalibracji koloru?Wchodzisz: Admin Menu > Maintenance > Color reg Adj > Color reg chartwydrukuje stronę kalibracji. Sprawdzasz przy jakiej liczbie dany kolor tworzy linię prostą.Następnie wchodzisz: Admin Menu > Maintenance > Color reg Adj > Enter number.na Kyocerach...

  Drukarki, ksero Profesjonalne 11 Gru 2012 10:00Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1254

  Dell 3115cn - Błąd 117-313, drukarka chce restartu

  Kupno płyty głównej (formattera) to nie problem. Mam kilka pytań dotyczących wymiany:1. Czy można zrzucić konfigurację do pliku i ją załadować do nowej płyty, ewentualnie przerzucenie zawartości jakiejś pamięci EEPROM do nowej płyty?2. Jak z konfiguracją sprzętową? Kalibracje mocy laserów, zbieżności...

  Drukarki, ksero Początkujący 05 Paź 2021 16:07Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 117

  Dell wprowadza nowe monitory z serii UltraSharp, z technologią PremierColor

  Firma Dell ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do sprzedaży trzech nowych modeli monitorów z linii UltraSharp. Są to: 30-calowy U3014, 27-calowy U2713H i 24-calowy U2413. Wszystkie z nich wyposażono w 12-bitowe panele i technologię PremierColor, która ma zapewniać lepsze odwzorowanie kolorów. Ponadto Dell...

  Newsy 14 Lut 2013 23:40Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2049

  Acer Extensa 5630 - niemożliwa kalibracja baterii

  Mam problem z baterią w laptopie Acer Extensa 5630. Bateria ma rok, eksploatowana nieczęsto, acz w miarę poprawnie (tj według zaleceń Acera o comiesięcznym rozładowaniu do końca i ładowaniu do pełna). Ostatnio odkryłem, że Wear Level wynosi 70%! To więcej, niż miałem w sześcioletnim Dellu C600......

  06 Sie 2010 23:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3352

  Dell Axim X51 (bez V) zmiana systemu

  zajęło mi to 3 minutki i cytat "Witam serdecznie, to moj pierwszy post. Mam pytanie oto takie: czy jest dostępny Windows Mobile 6. 0 dla Dell Axim x51. Czy WM6 dla x51v pojdzie na x51? prosze o pomoc!!Już było takie pytanie. NIE ma takiego romu... jak na razie. x51v i x51 to zupełnie inne pda, które...

  Urządzenia Mobilne 16 Sie 2008 20:36Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 13093

  Jaki monitor Dell u2312hm czy Dell u2311h??

  Oba modele cierpią na typowy dla klasy E-IPS i związany z podświetlaniem problem określany jako "tinting". W przypadku U2311H jest on bardzo wyraźny przy wyświetleniu czarnego tła, a w przypadku U2312HM także białego co jest bardziej niepokojące.W U2311H w zależności od egzemplarza bardziej lub mniej...

  01 Paź 2011 14:14Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3241

  Nowy Monitor Dell 2209WA - migające prążki

  Witam wszystkich. Kupiłem nową sztukę zachwalanego monitora DELL 2209WA, Rev. A02, Made in China. Jak się okazuje trafiłem na wadliwą sztukę. Defekt polega na tym, że na całym ekranie migoczą (przechodzą z góry na dół) poziome, lekko ukośne linie (prążki). Szczególnie widać je na szarym tle. Monitor podłączony...

  Monitory Początkujący 02 Gru 2011 00:27Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1305

  Dell KM742 11, 1V 56Wh; Samsung SDI Dell WU84311; 150% naładowania baterii

  Po kalibracji nie przestawiła się wartość FCC na prawidłową. Moim zdaniem nie przeszkadza to w normalnym działaniu baterii, więc proponuję nie przejmować się tym.

  16 Sty 2012 11:25Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3242

  [Pytanie] Baterie w laptopach Dell.

  Jako że temat już jest to opowiem swoją historięMam:Della Vostro 3700bateria standardowa oryginalna typ 7FJ92jej parametrynapięcie: 11, 1Vpojemność: 56Whilość ogniw 6i pytania:1. jeśli dobrze liczę i dobrze szukam to oryginał ma pojemność 56/11, 1=5045 mAh(około), na baterii napisane...

  26 Mar 2013 13:27Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 4701

  Dell studio 1737/1735 - reset sterownika baterii

  mam laptopa Dell Studio 1737 i baterię od 1735 (były stosowane zamiennie wiec tu nie widze problemu) Bateria nie działała po kupieniu ( nie ładowało jej) dlatego ją otworzyłem i okazało się że jedna sekcja jest uszkodzona bo miała 0. 1 V. odlutowałem w kolejności od plusa do minusa a potem podłączyłem...

  09 Mar 2016 08:18Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 6588

  UPS Dell H914N-LSD zmienił kolor i pojawiła się ikona przekreślonej baterii.

  Rok temu zakupiłem UPS Dell H914N 1000Wbaterie: 3xU 12V/7AhZ różnych przyczyn technicznych nie używałem UPS-a jednak jeśli tak to bardzo mało i sporadycznie...Ostatnio był remont z częstym włączaniem i wyłączeniem prądu więc uznałem, że trzeba użyć UPS. Włączyłem i było wszystko...

  Komputery Zasilacze 20 Sty 2016 13:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2187

  Bateria DELL P/N1691P migająca pierwsza dioda na testerze

  Witam posiadam dwie baterie w/w. Po naciśnięciu testera miga pierwsza dioda trzy razy.Baterie obie rozebrałem. Sztucznie naładowałem same ogniwa i wychodzi że jest OK z napięciem na nich po naładowaniu. jedna z nich jednak nie jest widoczna nie jest zainstalowana, a druga jest widoczna, ale miga dioda...

  Komputery Hardware 20 Lis 2006 23:54Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2767

  Program diagnostyczno-serwisowy DELL czy jest taki??

  Szukałem troche w necie ale nic nie ma takiego. na pewnej aukcji allegro znalazlem człowieka ktory sprzedaje i pisze o tym cos takiego " testowania wszystkich podzespołów notebooków DELL: procesora pamięci chipsetów dżwięku grafiki panela LCD itd diagnozowania ewentualnych usterek np pokazuje...

  Software serwis 23 Maj 2006 08:53Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1375

  Kilka pytań dotyczących Dell'a

  To zależy na czym trzymasz laptopa? Na stoliku czy może na kolanach i częściowo materiałem możesz zatykać kanały wentylacyjne, ale tym bym się nie martwił.Jak również pisk z baterii podczas ładowania jest czymś normalnym, często to zjawisko występuje w laptopach HP. Jak również tej że firmie jest fajne...

  10 Lis 2010 14:52Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1587

  Naprawa baterii WU946 (z Dell Studio 1535)

  Posiadam laptop Dell Studio 1535 od września 2008 roku.Parametry baterii: model WU946, pojemność nominalna 56Wh, 6 ogniw, napięcie 11, 1 V.Praca przez pierwszy rok: ok 2h na w pełni naładowanej baterii; miernik pokazywał prawdziwe wartości naładowania baterii w% oraz czas pozostały do rozładowania....

  09 Wrz 2013 19:47Odpowiedzi: 44 Wyświetleń: 16847

  Dell U2312HM czy BenQ GW2450HM

  hmmm ale z tym HDMI, to tak szczerze, widzę zastosowanie tylko w tym, że ten monitor ma głośniki(hdmi-obraz+dzwięk), bo tak to przecież DVI to taka sama jakość sygnału, czy się mylę??Czytałem testy, opinie, stąd wybrałem te dwa modele... na tft central jeśli chodzi o smużenie było podobnie, z trybem...

  25 Paź 2012 05:24Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1215

  Reset baterie z dell d630 oraz HP 6910p

  Jaki kontroler masz w baterii do della?Program SBW w wersji demo potrafi odczytać dane większości baterii, resetuje niewiele. Program be2works ma większe możliwości, ale w wersji pełnej. Współpracuje z interface I2C w wersji do 2. 87. Wersja od 3. 0 w górę pracuje z interface EV2300 lub USB-GPIO.Czy...

  29 Cze 2013 21:24Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3834

  Monitor LCD/LED 24" Dell U2414H - różne kolory u identycznych modeli

  Proces kalibracji (Color Calibration) czyli np. [url=]LinkPomocne [url=]Linkreszta za pomocą wyników z google

  16 Sty 2018 08:43Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 894

  Kalibracja baterii w laptopie...

  Czy ktoś bawił się z bateriami do Dell-a?

  16 Paź 2007 13:46Odpowiedzi: 64 Wyświetleń: 161390

  DEEL INSPIRON 2200 - Podczas uruchamiania pojawia się komunikat o kalibracji

  Nie mogę znaleźć manuala z ustawieniami BIOS'u tego modelu. Jeżeli nie ma obecnie opcji wyłączenia w BIOS'ie powiadomień dot. baterii zaktualizuj BIOS, a taka opcja powinna się pojawić. To dość popularne ustawienia w komputerach przenośnych DELL'a.Witam,Trochę to trwało...Kolega Ciapol trafnie...

  03 Paź 2012 19:13Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1008

  19cali Dell P991

  Sorry, ale niezupełnie o to mi chodzi alba ja coś źle rozumiem. Mój monitor zachowuje się tak jak jakby miał trochę za duże wzmocnienie toru R. Niestety w OSD nie ma możliwości oddzielnej kalibracji wzmocnienia torów R G B (jest temperatura barw – jednak nie jest to to co chciałbym osiągnąć). Z...

  Monitory Serwis 12 Maj 2006 22:25Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 2528

  DELL CPx i kłopot z baterią

  Ja mam Toshibe Satelite pro 4200 masz może program do resetowania bateri, kalibracji jej? jak tak to cymbi(at)poczta. wp. pl

  02 Gru 2006 00:14Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 9241

  Pocket PC Dell Axim X5 problem

  Witam. Problem jest banalny:D:D:D - po włączeniu pokazuję się nic innego jak ekran kalibracji pocket'a. Twoim zadaniem jest nic innego jak TAP'nąć (dotknąć w środku krzyżyka) rysikiem. Jeżeli nic nie jest popsute i masz "sokole" oko to po 3 do 5 razach pocket wystartuje i poprosi o podanie paru innych...

  27 Lis 2005 19:47Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1784

  Bios w Dellu, wiecej opcji

  czyli rozumiem ze `jakos` mozna ta elektronike oszukac? Na pewno da się skasować ilość ładowań. Co do samej "kalibracji" to nie wiem, mnie to bardziej wygląda na dziury w ogniwach, w miejscach, gdzie była bardziej używana. Opieram moją teorię na 2 akku od della latitude c610 i 3 od siemensa s4 (miały...

  27 Lut 2007 18:51Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 6481

  Dell P1130 21"

  Witam,Odrazu prosze o wyrozumialosc, poniewaz jestem zielony jesli chodzi o elektronike. Glowna moja prosba do Was jest udzielenie rady w kalibracji parametrow monitora CRT.Niedawno kupilem Dell P1130 21" za 419zl. Monitor jest podobno nowy, sprowadzony z US. Nie mam zadnych klopotow z geometria,...

  16 Sie 2006 15:36Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2837

  Dell P790 (Nokia 447za+) ustawienia jakości obrazu(rozmycie)

  Przede wszystkim ściągnij jakiś konkretny program z obrazami kontrolnymi do kalibracji monitorów (np. Nokia Monitor Test). Następnie:1) Ustaw pierścienie w. g. żółtego znacznika2) Włącz test kraty i delikatnie regulując pierścieniami, sprawdź które odpowiadają za zbieżność kolorów (białe linie...

  Początkujący Serwisanci 01 Paź 2007 00:18Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2228

  dell axim x5 niedaje sie skonfigurować

  nie musi byc wizualnie widoczne uszkodzenie digitizera (to ostateczność), digitizer jest urządzeniem bardzo delikatnym wystarczy że bedzie przekazywał niedokładne dane o miejscu dotknięcia i nie zakonczysz procedury kalibracji. Możesz zrobić eksperyment tyle ze potrzebny do tego jest sprawny palmtop....

  25 Sty 2009 20:20Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 4218

  Dell Latitude L400 - bateria po naładowaniu wytrzymuje 1min.

  Więc, na początek, sprawdź wartości napięcia przy "naładowanej" baterii i przy rozładowanej. Kolejna rzecz, jeśli jesteś pewien że bateria jest sprawna, konieczna będzie kalibracja przetwornika AC, w laptopach, jest przetwornik analogowo-cyfrowy, który przelicza wartości analogowe napięcia, na cyfrowe...

  08 Cze 2009 20:14Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2557

  Dell Latitude D620 - postrzępiony obraz wyśw. na matrycy

  Komputer DELL D620Na ekranie postrzępiony obraz - wzdłuż linii poziomych.W trybie Fn+d komputer pyta czy test dla wyświetlacza jest dobry. Po zatwierdzeniu no test zostaje przerwany i nie przynosi żadnych pozytywnych rezultatówWcześniej udało mi się wejść do trybu kalibracji ekranu...

  30 Gru 2011 23:32Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2586

  Dell C610 bateria 75UYF 4460 mAh 14. 8V - błąd baterii

  Bateria trzymała całkiem znoście (około 1, 5 godziny) lecz miernik, spadał bardzo nierówno 100%- 80%- 5%. Przy wyłączonych alarmach od 5% do wyłączenia chodził nawet 20 minut. Zrobiłem kalibrację programem battery doubler, po tym, na bateri migają 1, 3 i 5 dioda, a na laptopie 3 razy pomarańczowa i raz...

  13 Mar 2010 17:41Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 5739

  Dell E153FPTc ze źle działającym dotykowym ekranem

  Czy przeprowadziłeś pełną kalibrację? Chodzi mi o 5 punktów ekranowych.

  27 Sty 2010 09:01Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1210

  Dell D600 z baterią C1295 11. 1V 4700mAh - 3x miga dioda

  Ja bym jeszcze trochę pogmerał.Jakie masz napięcia na sekcjach, z dokładnością do 10 mV?Jakie są, po resecie, odczyty z BatteryMon lub SBW?Czy próbowałeś kalibracji po wynianie ogniw i resecie wsadu?

  04 Gru 2013 21:20Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 22906

  Regeneracja lub reset baterii dell.

  To na początek przeprowadź kalibrację.

  22 Lut 2010 22:05Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 6949

  Dell D600 - Bateria 3R305 - potrzebny wsad

  A nie prosciej zgrac i ktos z nas zresetuje? I to tak nie zabardzo od innej baterii mozna wgrac bo moga byc inne parametry wewnetrznej kalibracji baterii.

  16 Mar 2010 00:15Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2773

  Dell 248wfp na pva -czy to dziala

  Witajcie, kupiłem taki twór. Wybierałem go w sklepie ze sprzętem poleasingowym - poszedłem z zamiarem kupienia 2407, a że nie było, to wybrałem tego (a dokładniej rzecz ujmując 2 takie). I teraz moje pytanie - szukałem i szukałem, ale nic nie mogę znaleźć na temat występowania tej matrycy w tym monitorze....

  07 Wrz 2010 10:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 758

  Dell D400 kontroler BQ8011 czy da się naprawić baterię?

  Zapewne kolega Kolorado mial na mysli kalibracje bateri po wczesniejszym resecie elektroniki.

  19 Wrz 2010 19:55Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 4790

  DELL P/N 1691P prośba o reset

  Same ogniwa OK sprawdzone chodziło mi już o próbę kalibracji poprzez rozładowanie do bezpiecznego poziomu i naładowanie na full, gdyż laptop pokazuje po wgraniu wsadu (tego 4400mAh) - 0% i że bateria kaput ---- a laptop pali na baterii dobre 3, 5 h.Myślę że na razie rozładuję je do 12V lub około i naładuje...

  01 Gru 2010 13:44Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2251

  Regeneracja baterii Dell GK479.

  I jeszcze jedno możliwe, że układ się nie może skalibrować bo nie osiąga 0% tylko zatrzymuje się na 3%.Spróbuje zastosować jeszcze taką sztuczkę tak jak rozładuje baterie w laptopie to ją podepnę do interfejsu smBUS tak, żeby mieć odczyt stanu naładowania.Do ogniw podłącze zasilnie 11V a prąd będę...

  17 Gru 2010 20:28Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 7517

  Prośba o sprawdzenie logów S. M. A. R. T. laptop dell d610

  Witam zainstalowałem Ubuntu 11. 04 i przy pierwszym uruchomieniu wyświetlił się komunikat ze wkrótce pojawią się problemu z dyskiem. Zerowałem dysk kilkakrotnie MHDD 4. 66 i zainstalowałem Windows XP.---------------------------------... 3. 10. 0...

  Naprawa nośników i odzysk danych 14 Paź 2011 21:50Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 1517

  Pytania dotyczące baterii w laptopie Dell Inspiron

  Bateria drugiego dalej OK, wyciągam z szafki i sprawdzam raz na 3 msc.Sprawdzasz czyli co robisz?Jeśli już siedzę na baterii, rozładować do końca i potem ładować do 100%?Potrzebna jest co jakiś czas ''kalibracja'' czyli rozładowanie do 0 i ładowanie do 100 długo?Teraz ładowałem...

  08 Sie 2011 17:19Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 9258

  Dell XPS M1530 - uszkodzona bateria

  Elektronika blokuje dalsze ładowanie, bo najprawdopodobniej masz przekosy napięć między sekcjami. Po wymianie ogniw te przekosy znikną i bateria będzie poprawnie ładowana. Po kalibracji wskaźnik też powinien być, ok.Co do resetu wsadu, to musisz sprawdzić, jaki sterownik masz w środku.

  19 Wrz 2011 06:30Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 11951

  Regeneracja baterii od DELL XPS M1530

  Tak, jest możliwa wymiana samych ogniw i po kalibracji bateria będzie działała prawidłowo.W tej baterii masz ogniwa firmy Sanyo 2600 mAh. Wymieniać oczywiście należy wszystkie, najlepiej na nowe. Wtedy nasz pewność, że bateria będzie działała przez dłuższy okres.Kolejność odłączania i podłączania...

  11 Paź 2022 19:36Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 4282

  Dell D620 - głęboko rozładowana bateria - czy da się odratować?

  Jeśli bateria podejmuje ładowanie i wydłuża się jej działanie po kalibracji, to sterownik w baterii nie jest całkiem martwy, aczkolwiek nie można stwierdzić, że jest całkiem sprawny.Brak baterii w biosie i windowsie oraz nie rozpoznawanie pracy na baterii sugerować może uszkodzenie w laptopie, ale...

  29 Gru 2011 13:14Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4139

  Dell TYPE:P649N (bq 20889 + bq 29330)

  Po wymianie ogniw na nowe i przeprowadzeniu kalibracji bateria na pewno będzie podtrzymywała około 2 godzin.Stan licznika można odczytać po magistrali SM-Bus.Co do resetu, to trzeba sprawdzić, czy jest standardowe hasło programem Be2Works_demo.

  22 Lut 2012 12:33Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3921

  Dell Inspiron 1750 - nie laduje baterii (pomimo ikony podlaczony, laduje)

  Pomysł jest taki, że bateria nie jest skalibrowana. Opis kalibracji jest w FAQ dotyczącym baterii laptopowych.

  11 Gru 2012 21:54Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 12960

  Dell latitude Cpi - Jakim programem skalibrować akumulator i czy to coś da?

  Kalibracja działa, jesli bateria jest w dobrym stanie, chodzi oczywiście o ogniwa. Elektronika w czasie kalibracji odświeża sobie dane o stanie ogniw i w efekcie koryguje FCC. Reset baterii ze starymi i kiepskimi ogniwami nie ma sensu.Ogniwa możesz kupić w kilku firmach lub u mnie.

  18 Lip 2013 21:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1860

  Czy da sie zregenerować bateria Dell XPS702X

  to że bateria lit-ion przestaje działać z dnia na dzień jest normalne. Żeby ocenić kondycję ogniw trzeba trochę te ogniwa przetestować. Sprawdzić napięcie przed i pod obciążeniem oraz zmierzyć rezystencję wewnętrzną. Jeżeli bateria ma prawie dwa lata, to na pewno ogniwa są do wymiany. Bez ich wymiany...

  04 Kwi 2013 20:43Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4443

  Dell Inspirion M501R - bateria przekłamuje stan

  Wiecie... nie żebym znał się na niuansach elektronicznych... ale nie sądzę by reset wskaźnika zużycia baterii z poziomu windowsa coś dał:PDodano po 28(at)steganospierwsze słyszę o takim:(Chyba, że mowa o resecie biosu (wyjęcie baterii itd) ale jeśli bios nie ma opcji kalibracji baterii...

  26 Kwi 2013 22:21Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2256

  Dell 97Wh E6420 - Regeneracja - BQ30423

  Miałem jeszcze jeden ciekawy objaw dzisiaj. Bateria rozładowała się do 7% i stanęło na 7% na ponad 40 minut. To normalne?Tak, podczas kalibracji jest to normalne.

  14 Paź 2014 22:28Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 6537

  Dell Inspiron 17r - częste przywracanie systemu Windows 7

  [syntax=text]---------------------------... 6. 1. 14 (C) 2008-2014 hiyohiyoCrystal Dew World:--------------------------------------... OS: Windows 7 Home Premium...

  06 Lip 2014 09:20Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 2511

  Laptop dell inspiron 17r 7720 - przycina regularnie na 2 sekundy co 5 sekund

  Wklejam CrystalDiskInfo:--------------------------------------... 2. 1 (C) 2008-2014 hiyohiyo--------------------------------------... OS: Windows...

  03 Kwi 2016 17:57Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 2166

  UPS Dell J727N 2700W - Jak skalibrować akumulatory po wymianie na nowe?

  Po wymianie akumulatorów na nowe wszystko chodzi no prawie ok, po naładowaniu do 90% włącza się ładowanie konserwujące i nie wyłącza się mimo osiągnięcia 100% naładowania. Rozumiem, że potrzebna jest kalibracja akumulatorów tylko Dell nigdzie nie pisze czym i jak ją wykonać... Mógłbym prosić o...

  19 Lis 2014 09:18Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2826

  Dell Inspirion n5110 - Spadek wydajności

  ----------------------------------------... 2 (C) 2008-2014 hiyohiyo--------------------------------------... OS: Windows 8. 1 Pro Dodano po 32...

  25 Gru 2014 18:37Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 1134

  Laptop Dell - Uszkodzenia dysku twardego

  SMART z Crystal disk Info--------------------------------------... 0 (C) 2008-2015 hiyohiyo 19 Sty 2015 15:40Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 2139

  Zacinający się dźwięk w laptopie Dell

  ----------------------------------------... 0 (C) 2008-2015 hiyohiyo--------------------------------------... OS: Windows 7 Home Premium SP1 [6. 1 Build...

  16 Lut 2015 09:40Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4305

  Dell V3500 - Dysk - Liczba sektorów niestabilnych

  Witam, od jakiegoś czasu komputer zaczął jakoś powolnie chodzić. Wskazywało to na dysk. Uruchomiłem program CrystalDiskInfo i pokazał mi uwagę Liczba sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie).Proszę o pomoc co mogę w takim przypadku zrobić, format dysku i ogólnie operację, które wymuszą...

  26 Lut 2015 13:12Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 1812

  dell inspiron r17 - szumy z głośników

  Wszystko oryginalne. Mam nadzieje, że coś z tego będziesz wiedział, mnie to nic nie mówi. Po wklejeniu trochę się to rozciągneło, jak coś to innym programem to zrobie.CrystalDiskInfo 6.

  01 Mar 2015 22:36Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 798

  DELL S2240T - Sterowniki dla Win Xp

  JEST!Po 4 miesiącach poszukiwań, po poddaniu się w pewnym momencie udało się.Znalazłem stronę[url=]Touch-BaseNiepewnie podałem dane i na maila przyszła paczka, myślałem, że to kolejny niepotrzebny program do wyszukiwania sterowników. Z niechęcią zainstalowałem i ku zdziwieniu działa! Nawet...

  Sterowniki i BIOS 09 Lip 2015 14:14Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1341

  DELL LATITUDE XT2 - Brak dotyku Win XP Tablet

  Na Windows 7 działa, po za tym dziwne jest to, że te dodatkowe opcje działają, a zwykłe zaznaczenie ikony czy kliknięcie na cokolwiek nie działa, sam program twierdzi, że wszystko jest ok(kalibracja i sprawdzenie). Mam inną wersję tego Windowsa Tablet może tam ruszy. Czy ktoś wie może jak sprawdzić czy...

  15 Kwi 2015 07:18Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 2769

  Który monitor wybrać - Dell czy Eizo?

  pomożecie dokonać wyboru? Ciągle słyszę "eizo, eizo" - a może jednak dell?Tylko NEC i Eizo robią monitory graficzne powyżej 5-6kzł za 24 cale, dlatego utarło się wśród profesjonalnych grafików/fotografów że Eizo albo Nec bo zwyczajnie w tej klasie nikt inny nic nie produkuje. Ty jednak celujesz...

  18 Mar 2017 05:38Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1344

  Dell XPS M1210 - Co baterie dalej czeka?

  Laptop wyłącza się przy 22% naładowania baterii, bo albo bateria jest nieskalibrowana, albo ma tak duże przeskoki w napięciu na poszczególnych sekcjach, że po prostu odcina gwałtownie dopływ prądu, podczas gdy kontroler "myśli" ze ogniwa są jeszcze naładowane. Na początek przeprowadź kalibracje baterii....

  12 Cze 2015 03:09Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 6000

  Dell D630 - Opłacalność regeneracji baterii

  Tak jest zalecane, z tym że ja bym uważał z tymi pięcioma godzinami odpoczynku. Jeśli napięcie spadnie za bardzo - elektronika się zablokuje całkowicie. Tu może wypowie się ktoś bardziej obeznany. Ja podłączałem już po kilku minutach. Resztę robiłem tak jak tej instrukcji, bateria żyła 4 lata z łagodnym,...

  08 Cze 2015 15:32Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 5307

  Dell Latitude e4310 - Bateria - podłączony, ładuje (do 78%)

  Wszak jako autor tego tekstu pytam się Ciebie drogi kolego, co według Ciebie nie jest prawidłowe w tym poradniku i dlaczego twierdzisz, że stosowanie tych metod kalibracji zaszkodzi baterii.Dla Twojej informacji - kalibruje tygodniowi kilkanaście baterii i to właśnie tymi metodami.Kiedyś też...

  02 Sie 2015 15:19Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4038

  Dell Latitude 3330 - Dziwne zachowanie baterii/zasilacza

  Wygląda na uszkodzoną baterię. Zrób jednak jej kalibrację.

  15 Sie 2015 22:03Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1425

  Dell Inspiron 3543 Pentium - Laptop się zacina

  ----------------------------------------... 1 (C) 2008-2015 hiyohiyo--------------------------------------... OS: Windows 10 Professional [10. 0 Build...

  30 Sty 2016 08:16Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 1326

  Dell Inspiron 7347 - "nadreaktywny" ekran dotykowy

  Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem. Mianowicie - co jakiś czas ekran dotykowy zaczyna wariować. Wygląda to tak jakby ktoś jeździł paluchem po ekranie w z góry na dół wciskając go na różnych wysokościach - ale zawsze w jednej linii w pionie (przy okazji uruchamiając wszystko co się na tej...

  24 Sty 2020 00:17Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2745

  Dell Inspirion n5010 - bateria zbyt wczas się wyłącza

  Na forum był już omawiany temat kalibracji baterii. Wystarczy poszukać.

  13 Maj 2016 16:00Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 636

  Laptop z IPS - Dell 5559 czy 3550?

  Zakres kolorów sRGB w 7559 to 68%, w 3550 92%. Kalibracja może tu pomóc?W ogóle trudno znaleźć taką usługę - trzeba by było wysyłać laptopa lub jeździć z nim po Polsce albo wypożyczać kalibrator za cenę niewiele niższą niż to urządzenie.

  08 Paź 2016 17:24Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 1899

  Dell Inspiron 3543 - Problem z dyskiem w laptopie

  ----------------------------------------... 7. 0. 4 (C) 2008-2016 hiyohiyo--------------------------------------... OS: Windows 10 Dodano po 2

  09 Gru 2016 14:34Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 573

  ASUS / Dell D430 - Laptop wyłącza się, nie przechodzi w hibernację / wybór bat.

  Dziękuję za odpowiedź.ad1) Teraz po odłączeniu zasilania mam w zasobniku stan baterii cały czas 94% pozostało 10h00min, wartość nie zmniejsza się z upływem czasu - słowem bateria idealna;)Dioda zasilania znów zaczęła mrugać naprzemiennie.Rozumiem, że to zwariowała elektronika baterii, pytanie,...

  23 Mar 2017 18:43Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3234

  dell mr361 reset - układy isl887 i bq29330

  Na płytce nie ma żadnego bq.Układ isl88731ahrz jest kontrolerem ładowania kolejnej generacji, a dokładniej jest to charger jakiego używa się w laptopach. Ściągnąłem datasheet z netu. Układ zawiera tranzystory mosfet zintegrowane w strukturze, pozwala na ładowanie baterii do 4S prądem do 8 amper. Pozwalana...

  18 Kwi 2017 21:38Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3663

  Dell E6330 - prośba o ocenę stanu baterii

  Mam w domi della inspiron 15( z 2016) i wyglada to tak:Wejscie w bios: f2 lub w niektórych przypadkach deleteI w jednym z okien jesli po polsku to powinno być kalibracja baterii, ang -battery calibrationJeśli tej opcji nie ma to można manualnie, naładować do 100% i zostawic laptopa az się do...

  25 Maj 2017 09:24Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3456

  Dell Inspiron 5758 - Ładowanie baterii nie może przekroczyć pewnego poziomu

  Prawdopodobnie "zajechałeś" baterię nie używając jej. Co jakiś czas należy wykonać pełny cykl rozładowanie - ładowanie. Wykonaj kalibrację baterii.

  26 Lut 2018 19:16Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1602

  Dell Inspiron N5040 - System nie chce się uruchomić, pojawia się błąd

  Przeskanowałem dysk za pomocą MHDD - nie znalazło żadnego błędu.A pamiętasz ile czerwonych, a ile zielonych sektorów? Szkoda, że przedstawiłeś wyniku skanu, bo w SMART są błędy odczytu/zapisu (01)/(C8), ponawiane próby kalibracji. Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nośnik...

  17 Kwi 2018 06:53Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 2415

  Dell E6410 - BQ8030 (BQ8030DBT) + BQ29330 jak zresetować po wymianie ogniw

  Chcę trochę odświeżyć temat czy coś sie zmieniło w świece kalibracji baterii dla np BQ8030Te konstrukcje to straszne świństwo.Czy jest jakiś prosty program który pozwala to dziadostwo skalibrować?Są jakieś programiki i interfejsy ale ceny jakieś kosmiczne i dla nawet firm chyba totalnie bezsensowne...

  07 Lut 2020 22:23Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 2829

  Dell Inspirion 15 5558 - Problemy w grach i w dzialaniu komputera

  (at)Kamyk912 SMART odnotował błędy odczytu 01, kalibracji 0B i zapisu C8, ale nie jest tragicznie, więc dysk chwilowo odpuszczam.Infekcji jakiejś wstrętnej nie widzę, to teraz poprosimy:Zamieść widok na HWinfo (sensors) podczas grania w grę. Pełną listę parametrów.

  07 Mar 2020 12:46Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 384

  DELL E5420 - Laptop się wyłącza przy około 30% baterii

  Bateria jest zamiennikiem oryginału, czy jest jakiś sposób na kalibrację baterii żeby laptop od razu się nie wyłączał przy około 30%?

  14 Lip 2020 18:09Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 489

  DELL Vostro 5468 - złe wskazania baterii

  Bateria oryginalna? Kalibrację przeprowadziłeś?oryginał, mam tego lapka od początku. nie robiłem kalibracji, jak się to robi?

  26 Lip 2020 21:20Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 291

  Dell Inspirion 15 3542 - użycie dysku skacze do 100%

  Tysiące błędów, w tym spowodowanych wstrząsem (+ zapisu, odczytu, próby kalibracji).Zainwestuj w SSD.

  04 Gru 2020 17:41Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 429

  Dell Inspiron 1012 - Bateria rozłącza się podczas ładowania

  Witam mam pytanie czy ktoś by mógł wytłumaczyć dlaczego bateria rozłącza się od ładowania. A programy pokazują dziwne wartości (zrzut ekranu w załączniku). Bateria po kilku krotnym rozłączeniu przez system (pokazując 0% naładowania) potrafi się naładować do widocznej w załączniku pojemności. I czy mógł...

  01 Sty 2022 19:54Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 609

  Dell x50v czy można ominąć kalibrację?

  Witam. Kiedyś w tym modelu pękł mi digitizer. Od tego czasu nie działał najlepiej, ale jako tako dało się go używać. Niedawno kupiłem HTC TyTn II i o dellu zapomniałem. Rozładowały się obie baterie i HR. Teraz nie mogę skalibrować ekranu, bo choć dotykam krzyżyka z mikrometryczną precyzją, to tak i tak...

  Tablety Czytniki Hardware 01 Gru 2010 18:39Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1386

  Dell Inspiron SE 7720 - Kalibracja monitora - gradient z czarnym kolorem

  Mam problem z ustawieniami monitora. Nie mogę uzyskać takich ustawień, aby gradient z białego do czarnego koloru był całkowicie płynny. Ciągle widać lekkie paski. Może ktoś ma tego laptopa i wie jak ustawić, żeby było dobrze? Ew. może jakieś rady co do kalibracji? Męczyłem się z tym kilkadziesiąt...

  24 Cze 2013 23:32Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2064

  Dell P2314H - Ustawienia obrazu pod gry / kalibracja.

  Cześć.Czy wiecie gdzie można znaleźć informacje na temat optymalnego ustawienia/kalibracji tego monitora?Pozdrawiam

  01 Kwi 2014 15:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 669

  Dell Latitude E7440 - Kalibracja baterii po wymianie ogniw.

  W moim laptopie Dell Latitude E7440 bateria po prostu spuchła. Mimo iż komputer działał na niej prawidłowo ponad 3 godziny a w BIOSie stan baterii określony był jako EXCELlENT. Jednak, że odstawała bateria od komputera oraz średnio też z bezpieczeństwem wymieniłem ogniwa.Komputer dalej pracuje...

  27 Maj 2018 16:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1635

  Klonowanie mikrokontrolerów czyli kradzież własności intelektualnej.

  Tylko panowie wasze stwierdzenia biorą w łeb, bo producent nie uchyla się od naprawienia urządzenia, czy też świadczenia usługi serwisowej. Ale to taki sam wybór jak brak przymusu szczepień z jednoczesnymi fikołkami typu paszport covidowy żebyś się zaszczepił. Jak (at)tmf wyżej napisał - możesz...

  Projektowanie i Tworzenie Po godzinach 04 Lis 2021 16:15Odpowiedzi: 333 Wyświetleń: 17958

  Samsung CLP315 - Drukuje ciemne kolory

  Posiadam drukarkę Samsung CLP315. Drukuję z Dell e6520.Drukarka drukuje ale wszystkie kolory są bardzo, bardzo ciemne, prawie czarne. Kalibracja na linuxie nic nie daje, zmiany są niewielkie.Poprawny wydruk jest na:- windows XP 32bit Professional (komputer Acer 5310)Nieprawidłowy...

  06 Sie 2017 11:56Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2481

  Zasilacz NIE z electronics lab

  Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że to nie jest zasilacz znany z Electronics Lab, który jest do znudzenia powielany na Elektrodzie. Postanowiłem zaprojektować własny zasilacz, na którym będzie można polegać w każdej sytuacji.Cechy zasilacza:- Płynna regulacja napięcia od 0 do 20V- Płynna...

  DIY Konstrukcje 10 Sie 2011 20:05Odpowiedzi: 36 Wyświetleń: 21484

  Iiyama ProLite XB2780HSU - 27-calowy monitor Full HD z matrycą VA

  IIYAMA XB2780HSU monitor kupiony do grafiki zamiast HP ZR2440wZanim kupiłem...Od dłuższego czasu szukałem monitora do wieczornej pracy z grafiką. Od kilku lat pracuję zawodowo jako grafik, szukałem monitora 24 calowego / 16:10, MVA lub IPS, ale budżet jaki miałem to 1000-1500 pln. Wiedziałem, że...

  28 Sie 2012 13:35Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4568

  Monitor - co będzie miało większe znaczenie?

  Więcej pracy zdalnej to i... Zastanawiam się nad wyborem nowego monitora. Postanowiłem, że będzie to 27" 2K (1440) i niezakrzywiony panel (potrzeby projektowe), przydatny Pivot. No i wybór jest następujący:1. Stosunkowo nowy LG 27GL850-B (ok 2k zł)2. Oparty na tej samej matrycy Dell S2721DGF (ok...

  11 Lis 2020 18:45Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 273

  Myszka i laptop

  A ja odbiegnę.Co robić jak kursor w laptopie ma tendencję do uciekania poza ekran?ot tak - trzymasz pasek(button), a tu nagle pyk -uciekłPo pierwsze wgraj jakieś sterowniki do TrackPoint'a (w ThinkPad'ach IBM'a) to się częst ozdarza w notebookach (np. dell, ibm). Wadliwe są prawdopodobnie elementy...

  18 Lip 2003 15:00Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3140

  Panowie jaki monitor kupić?

  Do czego ten monitor?Jak nie do oglądania zdjęć wyłącznie, tylko do czegoś, co się ma ruszać, to na pewno nie Dell U2412.I na pewno nie Iiyama X2472 bo to porażka. Tak jak kolega wyżej pisze - zmuży. Tak samo jak ten Dell.Iiyama Prolite E2473HDS to genialny monitor TN, który zjada te wszystkie...

  15 Mar 2013 19:51Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 8170

  Laptop do grafiki, 2000-3000.

  Z tego co pamiętam, dość dobre do zastosowań graficznych są MacBooki (ale to nie 3000 zł za procesor i5 najnowszej generacji), HP Elitebooki z matrycami DreamColor 3, Delle XPS L..... x mają często dobre matryce (prawie pokrycie RGB), Delle Precision z Premier Color (ale to zupełnie inny przedział cenowy),...

  30 Gru 2013 16:23Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 2286

  Wybór monitora +- 630 zł.

  Bede wymienial mojego staruszka LG W2252V, podstawowe wymagania mam 3:1. Matryca VA lub IPS2. Preferowane 24" (1080p) no chyba ze ktoras 22" konkretnie bije na glowe konkurencje3. Cena do 630 zł(4). HDMI mile widzianeMonitor tylko i wylacznie z Agito. pl, standardowe zastosowanie - gry, jakies...

  16 Lip 2014 20:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1125

  bateria series 2911 do compaq armada 7400

  W jednym z postów dotyczących niesprawnych baterii / zupełnie podobny przypadek / opisałem sposób sprawdzenia stanu baterii i możliwości ich regenerowania /post z ostatnich dni - dell cpx, problem z baterią/Podałem również emaila do mnie, jeżeli ktoś byłby zainteresowany programem do resetowania...

  15 Lip 2007 01:18Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 11211

  Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw Old

  Nawiązując do debaty przy okazji opiszę problem jaki ja mam z baterią w DELL D400. A mianowicie bateria zgłasza że jest uszkodzona co objawia sie tym że po naciśnięniu na baterii miernika stanu naładowania mrugają 3 razy 3 diody, Co gorsza w laptopie irytująco mruga dioda bateri na zielono i zółto w...

  21 Paź 2018 21:36Odpowiedzi: 1355 Wyświetleń: 917780

  Nagrywarka DVD chyba źle działa? Mam tylko 7 dni rękojmi!

  Kupiłem na ALlegro nagrywarkę NEC do Laptopa Dell Lattitude C640.Sprzedawca dał 7 dni rękojmi więc ostro ją testuję i już mi cos nie gra.Nie znam się na tym jak powinna działać nagrywarka w laptopie, ale chyba tak samo jak w PC.Co do tej pory ustaliłem.Na DVD+RW nagrywa normalnie...

  10 Lut 2007 13:49Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 2941

  Uruchomienie Acer Aspire przy niskim poziomie bateri?

  Witam czy da sie uruchomic acer aspire 1360 gdy w baterii jest 8% - zle wykazuje po regeneracji i na tych 8% mozna jeszcze pracowac 2 godz o ile sie zawiesi i nie trzeba bedzie wylaczyc.Czy acery nie maja softow i opcji w biosie do kalibracji baterii?Mam to samo w jednym z delli. Zwyczajnie...

  15 Cze 2007 17:18Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1470

  Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw New

  ktoś może ma pojecie co jest przyczyna, ze moja bateria laduje sie do 30% i nie chce iść dalej pomimo, że jest napisane ładowanie?dell inspiron 1720bateria to DELL DY 3757manufacture: DP-LGC52Jedna z przyczyn, to zbyt wysoka temperatura ogniw podczas ładowania. Druga, to zbyt duże różnice napięć...

  08 Maj 2021 16:17Odpowiedzi: 2342 Wyświetleń: 467238

  Turion 64x2 i instalator XP... robi shut off

  Miałem podobny problem - Dell Inspirion (chyba 1525) z turionem wyłączał się z powodu przegrzania po kilku minutach od uruchomienia instalatora XP (przy instalacji Visty tego nie robił, trzy dni się z tym męczyłem zanim zdiagnozowałem) - sprawdź, jak bardzo rozgrzewa się procesor przy instalacji (czy...

  23 Paź 2010 14:42Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 1912

  Toshiba satellite p100-403 dziwne zachowanie chłodzenia

  Wentylator nie jest włączony > komputer nagrzewa się > wentylator włącza się rozpoczynając od najwyższych obrotów > dostosowuje obroty do temperatury (pracuje ciszej). Zjawisko występuje w wielu laptopach (np Dell Isnpirion 1525). Być może jest opcja kalibracji wentylatora ale nie nie znam tego modelu...

  26 Paź 2010 16:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1194

  Cyfrowo sterowany zasilacz 0-30V 2A by DaKKi

  Przedstawiam swój najnowszy projekt - Zasilacz sterowany cyfrowo z płynną regulacją napięcia 0-30V o wydajności prądowej 2A.Zasilacz powstał "do kompletu" do cyfrowej stacji lutowniczej, którą zamieściłem na elektrodzie miesiąc temu.Sam projekt pochodzi ze strony pana Guido Socher'a:Moim...

  09 Kwi 2012 16:59Odpowiedzi: 36 Wyświetleń: 23253

  Kurcząca się bateria Compaq Evo N610c

  Nie zawsze musi pokazywać w mAh. Mam della cpx i bateria też nie pokazuje wartości w mAh tylko w mWh. Czy ta bateria ma pojemność w mAh 3800? Tak mi wyszło 54719/14, 4= około 3800 zakładając że masz ogniwa 3, 6V *4 = 14, 4. Full charge capacity masz ok. 2560mAh, więc 1/3 pojemności już straciła ta bateria....

  19 Lut 2011 11:05Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 3285

  Monitor LED do 450 zł, 21" - 23"

  Aha, za 480 zł mogę kupić Philips 232EL2SB 23" ale jakoś ta marka jak i wykonanie samego monitorka mnie nie przekonuje... Żartujesz sobie? Mam dokładnie ten monitor i po kalibracji jest nieporównywalnie lepszy od innych, z którymi porównywałem.Co do marki... bez komentarza chyba to zostawię.Jeżeli...

  24 Lis 2011 21:30Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1571

  monitor 24", 1920x1200

  Jaki monitor 24", 1920x1200 możecie polecić do domu?Kupiłem della u2410 i po 24 godzinach prób uzyskania właściwego obrazu - odesłałem. Swietny monitor do obróbki zdjęć, ale bez jakichś dodatkowych 'czarów' (kalibracja) to on się do domu nie nadaje (w domu: 50% w necie, 30% fotki, reszta to gry, filmy,...

  08 Mar 2012 22:01Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2408

  Czy warto kupić baterię o zwiększonej pojemności

  Czytałem właśnie trochę o naprawię baterii ale dla mnie to trochę skomplikowane. A mam pytanie czy sposób kalibracji baterii podany przez lupo na jego stronie można zastosować w laptopie dell xps 702x aby zwiększyć pojemność baterii bo w programie pokazuję mi że nie mam całej pojemności baterii....

  04 Sty 2013 11:40Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 9675

  Asus bateria A32-F3 Podłączony, nie ładuje, mruga pomarańczowa kontrolka

  Faktycznie niedawno pisałem, ale o innej baterii z Della i tamta została uratowana dlatego zabrałem się za kolejną a parę sztuk takich mam więc po mału postanowiłem się nimi zająć.A więc sprawdziłem pod obciążeniem (dokładnie żarówką H7 55W - taką samochodową) i pomiary już nie są takie imponujące:1...

  19 Mar 2013 15:10Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 30948

  Monitor 23-24 cale do 2000zł

  Jeśli nie ma ograniczeń cenowych to np ten Nec Spectra View Reference 241, a przy ograniczeniach to NEC 2690WUXi lub nec NEC EA273WM - do gier w sam raz ewentualnie P232W oraz MS EA243WM.Sam miałem wiele monitorów w tym eizo, Quatto intelli, wysokie modele della. Z tych wszystkich NEC jest bardzo...

  24 Sty 2013 01:51Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 1980

  Jaki smart TV proponujecie do max 2600zł

  Oczywiście że zda egzamin AS650.Jest w super cenie dla członków forum (AS640 też).Ktoś się naczytał głupot na temat matryc sprzed 10 lat i opowiada androny.Obecnie matryce IPS są montowane w najlepszych i najdroższych ekranach na rynku.Tu masz przykłady - poczytaj:IPS matryca to super...

  Jaki TV, projektor, kamerę kupić? 01 Wrz 2014 13:43Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1536

  Komputer do GIER - 3000zł za zestaw bez monitora.

  Średni input-lag tego LG to 3, 9ms.Do 1000zł polecam Dell U2414H lub nieco tańszy P2414H (nie ma USB 3. 0 i HDMI). Oba monitory bazują na matrycy AH-IPS marki LG;)Porównaj sobie oba modele i zdecyduj, czy warto dopłacić do dodatkowych funkcji i fabrycznej kalibracji w U2414H.

  22 Wrz 2014 12:35Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 1338

  Sterownik akwariowy ver. 3

  Witam wszystkich forumowiczówChciałem wam przedstawić mój nowy projekcik sterownika akwariowegoJak pewnie niektórzy pamiętają zbudowałem już dwie wersje sterownikaakwariowegoPo raz kolejny wysłuchałem waszych opinii i podpowiedzi.Tym razem poszedłem dalej i powstał sterownik...

  08 Gru 2019 22:36Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 9990

  komputer minimum dla grafika/fotografa

  Wyznacznikiem powinny być przede wszystkim wymagania autorki, a nie teoretyczne porównania kart przeznaczonych do innych zastosowań.Wszystkie karty graficzne mają jedno zastosowanie;)monitor Iiyama np. taki:Proponuje dołożyć 400PLN i kupić z matrycą IPS i sRGB skoro fotografia to...

  12 Lip 2016 09:22Odpowiedzi: 42 Wyświetleń: 2316

  Zmniejszona pojemność baterii w laptopie.

  Tylko, że ja w laptopie Dell Inspiron 15 3543 nie mam takiej funkcji. Może ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak przeprowadzić taką kalibracje?

  Komputery Początkujący 12 Lut 2017 14:52Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 852

  Dane odczytane z pamięci taśmowej polskiego komputera MERA-400.

  Producenci współczesnych nośników magnetycznych, optycznych lub pamięci flash określają w specyfikacji żywotność tych nośników. Jaką żywotność mają pamięci taśmowe? Udało się odczytać dane z ponad ćwierćwiecznych pamięci taśmowych polskiego komputera MERA-400. W odczytaniu pięciu taśm pomogło [url=]Museo...

  22 Kwi 2017 23:25Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 7074

  Rozdzielenie dotyku na dwa dotykowe monitory

  Chciałbym się zapytać jak rozdzielić funkcje dotyku na obu monitorach dotykowych. A dokładniej chodzi mi o to, że mam dwa monitory DELL P2418HT i mam je podłączone do złącz DP w jednym PC. Na tą chwilę dotyk na lewym ekranie (głównym) działa normalnie, natomiast dotyk na prawym ekranie działa...

  17 Lut 2019 13:20Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1803

  [Sprzedam] Skaner wielkoformatowy OCE TC4 stan idealny

  Sprzedam najlepszy, dostępny na rynku skaner wielkoformatowy OCE TC4 stan idealny, lampy świecą jak w nowym, bardzo mało używany, zrobiona niedawno geometria i kalibracja - nie wiem czy była konieczna ale znajomy serwisant zrobił. Jedyny minus to skaner jest bez kontrolera, został sprzedany wraz z ploterem....

  Drukarki, ksero Bazar 11 Maj 2019 22:40Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 279

  Pomysł na nowy zasilacz laboratoryjny SMPS.

  Chciałbym zobaczyć układ na TL494 który wytrzymuje hamaków zwarcie wyjścia i nie ma ekstra dodanych rzeczy. No i nie wymaga kalibracji. Bo na ograniczanie prądu w każdym cyklu nie ma co liczyć.A nie twierdziłem nigdzie że nie ma nic dodane, bo przeważnie jakiś lm358 siedzi z boku.Generalnie...

  Projektowanie Układów 15 Sty 2021 01:09Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 1065

  Dbanie o baterię litowo-jonową/polimerowa

  1) Baterie litowo jonowe nie zapominają swojej pojemności i nie trzeba ich "formatować".Prawda, jednak czasami trzeba wykonac ok3-5 pełnych cykli rozłądowania /ładowania żeby licznik energii się skalibrował i wskazał poprawnie procent naładowania.2) Ładowarka może być cały czas podłączoną,...

  31 Mar 2020 10:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 663

Procedury uruchamiania i kalibracji Dell Ps M4110

Bezpośredni link do pobrania Procedury uruchamiania i kalibracji Dell Ps M4110

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Procedury uruchamiania i kalibracji Dell Ps M4110