Ograniczona gwarancja Electrolux Eht6432

Ograniczona gwarancja Electrolux Eht6432 jest dostępna dla wszystkich nowych urządzeń Electrolux. Gwarancja obejmuje uszkodzenia mechaniczne i elektryczne wynikające z normalnego użytkowania urządzenia w okresie dwóch lat od daty zakupu. Wszystkie części i usługi związane z gwarancją zostaną zapewnione przez autoryzowanych przedstawicieli Electrolux. Jeśli produkt zostanie uszkodzony w okresie dwóch lat od daty zakupu, wówczas firma Electrolux zastąpi uszkodzone elementy lub wykona naprawy bezpłatnie. Gwarancja nie obejmuje produktów niewłaściwie użytkowanych, nieprawidłowo eksploatowanych lub uszkodzonych w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Ostatnia aktualizacja: Ograniczona gwarancja Electrolux Eht6432

  Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta
gwarancja przy zakupie na firmę


Strona 1 z 2 1 2 >

06-06-2007, 14:16

gural100

Początkujący

Posty: 2

gwarancja przy zakupie na firmę


Zakupiłem w lipcu 2005 roku aparat cyfrowy na własną, jednoosobową firmę. Aparat w firmie jest używany do robienia kilkudziesięciu zdjęć rocznie umieszczanych na stronie internetowej. Przed miesiącem aparat się popsuł (robi nieostre zdjęcia). Sprzedawca poinformował mnie, że ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej mnie nie dotyczy i że nie mam praw do 2 letniej ochrony lecz tylko 1-rocznej. Tym samym jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą mam inne prawa niż osoba "zwykła".
Okazuje się, o czym mnie przy zakupie nie poinformowano, że kupując na swoją firmę i biorąc fakturę VAT otrzymałem prawo do 12 miesięcznej ochrony konsumenckiej a gdybym kupił bez faktury i wziąłbym tylko paragon miałbym ochronę na 24 miesiące.
Pytania: Czy takie są obecnie obowiązujące przepisy? Czy sprzedawca prawidziwie przedstawił mi sytuację? Czy mogę coś jednak jeszcze zrobić?

06-06-2007, 14:45

brodski

Użytkownik

Posty: 378


Jesli zakupił Pan aparat do celów związanych z wykonywaniem działalnosści zawodowej lub gospodarczej, to odpowiedzialność sprzedawcy uregulowana jest przepisami Kodeksu Cywilnego, a nie ustawy konsumenckiej.
Także sprzedawca prawdziwie przedstawił Pana uprawnienia.

[cytat:ztb74oz5]
[/cytat:ztb74oz5]

Według opini części prawników samo zakupienie na firmę stanowi dowód, iż rzecz została kupiona w celu związanym z działalnościa zawodową lub gospodarczą, i odwrotnie - zakupienie jej nie na firmę, przesądza o konsumenckim charakterze takiej umowy. Jednak jest grupa poglądów, według ktorych największe znaczenie ma faktyczne przeznaczenie przedmiotu (sam kupienie przedmiotu w ramach działalności przedsiębiorstwa nie przesądza o utracie uprawnień konsumenckich). Akurat w Pana przypadku i przeznaczenie przedmiotu i forma jego kupna przesądza o niekwalifikowaniu tej umowy jako konsumenckiej.

12-06-2007, 10:46


Dziękuję za odpowiedź

22-10-2009, 19:33

brava

Początkujący

Posty: 8

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Witam. Chciałbym zapytać czy jeśli klient kupuje telewizor na firmę ma ograniczoną czasowo gwarancje czy tez wynosi ona tyle samo co dla zwyklego klienta

22-10-2009, 22:28

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Żeby była jasność - gwarancji udziela sprzedawca i jej termin jest zależy tylko od niego. Rozumiem, że pytasz o odpowiedzialność z rękojmi - tak, jest ograniczona do roku. Tak jak napisałem wyżej (2 lata temu;p) zakup na firmę traktowany jest jako zakup w celach niekonsumenckich i nie stosuje się tutaj przepisów ustawy konsumenckiej wydłużającej odpowiedzialność sprzedawcy do 24 miesięcy.

22-10-2009, 22:58

_chris_

Stały bywalec

Posty: 4. 498

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Witam,

#1. ściślej mówiąc gwarancji udziela gwarant, którym zwykle jest producent, ale mogą to być też inne osoby, jak importer, hurtownia, sprzedawca.

#2. Warunki gwarancji (a w tym i czas gwarancji) ustala gwarant - należy sprawdzić, czy warunki dla konsumenta i przedsiębiorstwa są takie same - zdarza się, że gwarant ustala różne. O gwarancji w przypadku zakupów niekonsumenckich (a więc pańskiego) traktuje kodeks cywilny - Dział III Gwarancja jakości Art. 577. do 582. - warto przeczytać, zwłaszcza przedłużenia gwarancji przy naprawach.

$3. rękojmia to odpowiedzialność za sprzedany towar z ramienia sprzedawcy - warunki rękojmi w przypadku sprzedaży nie-konsumenckiej określa kodeks cywilny - Dział II Rękojmia za wady Art. 556. do 576. Czas trwania rękojmi - rok.

Oba uprawnienia można egzekwować niezależnie, ale dla danej wady / usterki trzeba się zdecydować na jedną z nich.

23-10-2009, 09:08

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Racja chris

25-05-2010, 16:40

Wojtassslg

Początkujący

Posty: 3

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Witam
Pytanie wg. mojej oceny jest troszke inne niz poprzedników.
Mianowicie produkt (zasilacz komputerowy) był zakupiony na firmę w 06. 01. 2009 odrazu produkt był nie sprawny wiec wymieniono go na nowy.

Zasilacz ponownie zepsuł się i sprzedawca oznajmił mi, że przekroczyłem 12 miesieczną gwarancje w przypadku faktury VAT.
Producent zasilacza, objoł produkt 36 miesięczną gwarancją która mówi o wymianie produktu na nowy bez naprawy.

1. Czy sprzedawca miał pełne prawo mi odmówic przyjecia produktu nawet jak obejmowała go gwarancja producenta?

2. Czy w tym konkretnym przypadku obejmuje mnie 36 miesieczna gwarancja producenta, i gdzie ją mam egzekwować? U Polskiego dystrybutora?

3. Czy sprzedawca mógł wykazać się "dobrą chęcią pomocy" i wysłać go do dystrybutora, lub producenta?

Bede ogromnie wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi na mój problem.

26-05-2010, 10:13

greg1003

Stały bywalec

Posty: 3. 637

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


A kto jest producentem zasilacza?

Odnośnie pytań i gwarancji.
W zależności od tego, czy otrzymałeś pisemną gwarancję na okres x czasu czy nie, możesz reklamować z gwarancji lub ustawy.

Skoro gwarancji nie ma, a sprzedawca, zasłania się tymi 12 miesiącami, to jest to rękojmia.
Producent wymienia na nowe lub refabrykowane (głównie nowe), ale gwarancja biegnie pierwotna + czas pobytu w serwisie producenta. Miał prawo, gdyż niektóre sprzęty mają nadruk o gwarancji lifetime lub np. 10lat, a sprzedawca od dostawcy otrzymuje 2 lata lub 3 (więc tyle może sam dać, żeby nie być stratny)
Wyjątek od tego stanowi sprzęt, który posiada gwarancję zewnętrzną (tak jak aparaty i inne sprzęty), bo tam długość gwarancji zależy tylko od producenta i przepisów.

2. Jeśli jest to gwarancja sprzętu, który musi iść przez sprzedawcę, to tyle ile On ci udzielił, inaczej nie wskórasz nic.

3. mógł ale nie musiał.

Wszystko zależy od tego, jak to u Ciebie z gwarancją wygląda - czy była ta karta gwarancyjna oraz długość gwarancji poszczególnych elementów, oraz kto był/jest producentem zasilacza.

Jeśli mi podasz model/producenta, byłbym w stanie ci napisać, ile dystrybutorzy dają gwarancji na na ten towar lub ile producent daje (oraz czy może to klient końcowy samemu zareklamować w autoryzowanym serwisie)

26-05-2010, 11:23

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


"Jeśli mi podasz model/producenta, byłbym w stanie ci napisać, ile dystrybutorzy dają gwarancji na na ten towar lub ile producent daje (oraz czy może to klient końcowy samemu zareklamować w autoryzowanym serwisie) "

Jest to zasilacz OCZ ModXtreme-Pro 600W dokładny model: OCZ600MXSP
S/N 08289160032D0501449
Producent daje napewno 36 miesięcy gwarancji i odrazu wymiana na nowy sprzęt.

26-05-2010, 11:42

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Gwarancji jest 3 lata, ale musi ona iść przez polską dystrybucję - sprzedawca do dystrybutora.
Wymieniają lub naprawiają, zależy co im się bardziej opłaca, ale od 2lat nie dostałem żadnego naprawionego ocz;]
Dystrybutor ci nie uzna gwarancji, ponieważ udziela jej osobie/firmie, która od niego zakupiła.
Od jakiej firmy kupiłeś??
tj. może zamiast nazwy, jeśli mają swoją stronę www, zobacz w warunki gwarancyjne (chodzi o długość gwar. dla poszczególnych towarów)
Niewiele na to poradzisz, jeśli nie masz karty gwarancyjnej i warunków, bo przy dochodzeniu z ustawy, już nic nie zdziałasz, gdyż odpowiedzialność sprzedawcy z rękojmi wynosi rok.

p. s.
To co jest na opakowaniu wypisane, nie zawsze jest konkretne - np. karty EVGA z niektórych serii, po rejestracji na ich stronie, mają wydłużoną gwarancję do 10 lat zamiast 2 (haczyk w tym, że dla USA to 10 lat, w EU jedynie 3-5lat), a wysyłasz za granicę na swój koszt.
tyle jeśli chodzi o gwarancję;]

26-05-2010, 13:14

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


InwazjaPC - Laptopy, Notebooki, Komputery, Sklep komputerowy Regulamin

Tutaj kupiłem, z tego co mi wiadomo Dystrybutorami OCZ był 3 firmy, zostały 2 http://www. com/ oraz YAMO - Sklep Internetowy.

Czyli gwarancja 3 letnia producenta tak naprawde jest marketingiem nawet gdybym był osobą fizyczną czyli kupił na "paragonik" i wtedy miałbym suma sumarum rok w plecy bo sprzedawca udzieliłby mi 24 miesiące.

Czy dobrze rozumiem?

Czyli sprawa ma się tak, że zasilacz mogę wyrzucic na smietnik i szykować pieniażki na nowy?

11-07-2013, 17:02

gesiek12pl

Początkujący

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Witam!
Mam pytanie zakupiłem towar w 2011/07/11 zestaw wc na Firmę (własna działalność) chciałem sie generalnie dowiedzieć ile gwarancji jest na "Firmę-własna działalność"?

11-07-2013, 17:12

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Cytat:

Napisał/a Wojtassslg

InwazjaPC - Laptopy, Notebooki, Komputery, Sklep komputerowy Regulamin

Czyli sprawa ma się tak, że zasilacz mogę wyrzucic na smietnik i szykować pieniażki na nowy?

Sprzedawca jak ci robi takie problemy i dał krótszą gwarancję to nic nie zrobisz.
Możesz sam bezpośrednio do ocz wysłać.
OCZ Tech Support for EMEA End-User

Wysyłka na Twój koszt, zwrot na koszt ocz.
Ale nie jestem w stanie Ci sprawdzić, do którego kraju by to szło.

11-07-2013, 17:13

RE: gwarancja przy zakupie na firmę


Cytat:

Napisał/a gesiek12pl

Witam!
Mam pytanie zakupiłem towar w 2011/07/11 zestaw wc na Firmę (własna działalność) chciałem sie generalnie dowiedzieć ile gwarancji jest na "Firmę-własna działalność"?

Tyle ile zawarte jest w warunkach gwarancji oraz czy nie ma rozróżnienia konsument/firma.
Np. Acer daje 2 lata konsumentowi, 1rok firmom.


Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Gwarancja przy zakupie na firmę - sprzedawca krętacz (odpowiedzi: 1) WitamPatrząc po innych tematach najlepiej opisać wszystko możliwie krótko więc przejdę do rzeczy. Pół roku temu zakupiłem mikrofon na firmę od...
§ zwrot pieniędzy za transport przy zakupie na firmę (odpowiedzi: 11) Witam,kupiłem lodówkę na firmę (jednoosobowa działalność gospodarcza). Zapłaciłem im cenę lodówki + cenę dostawy lodówki (99zł). Lodówkę mi... org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/336839-gwarancja-przy-zakupie-mieszkania-od-dewelopera. html">Gwarancja przy zakupie mieszkania od dewelopera (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich!Jestem wlasnie na etapie zakupu mieszkania od dewelopera. Ostaatnio otrzymalem wzor Aktu Notarialnego jaki bedziemy podpisywac... org/prawa-konsumenta/255672-skrocona-gwarancja-przy-zakupie-z-faktura-na-firme. html">Skrócona gwarancja przy zakupie z fakturą na firmę (odpowiedzi: 4) Witam.Kupiłem telefon HTC w jednym z dużych sklepów AGD. Przy zakupie wystawiono fakturę na firmę (spółka cywilna). Karta gwarancyjna mówi o 24... org/prawa-konsumenta/248932-rekojmia-po-uplywie-roku-przy-zakupie-na-firme. html">Rękojmia po upływie roku przy zakupie na firmę (odpowiedzi: 1) Witam,czy przy zakupie produktu na firmę oraz dokonaniu aktów staranności po upływie roku czasu od zakupu mam prawo do skorzystania z rękojmi?... org/dyskusja-ogolna/131440-czy-przy-zakupie-na-firme-przysluguje-tylko-rekojmia. html">Czy przy zakupie na firmę przysługuje tylko rękojmia?? (odpowiedzi: 2) WitamMam pewien problem ponieważ przed świętami (w tym roku w grudniu miną 2 lata od zakupu) zakupiłem przez internet telefon komórkowy. Była to...

 • Płyta indukcyjna MultipleBridge 600 SLIM-FIT 90 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT z funkcjami Multiple Bridge oraz H2H, sterowaniem dotykowym i opcją Booster, kolor czarny.

  Szerokość [mm]910Strefy grzejne6Łączenie pól grzejnychtakGotowanie wspomaganenie

  Płyta indukcyjna Bridge 600 SLIM-FIT 80 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna H2H SLIM-FIT ze sterowaniem dotykowym Direct Access oraz funkcjami Bridge i PowerBoost.

  7805

  Płyta indukcyjna 80 cm

  Płyta indukcyjna Infinite Pure™ ze sterowaniem DirectAccess - linia Inspiration.

  4
 • Pure

  Płyta indukcyjna z niezależnym sterowaniem DirectAccess, opcją Booster i funkcją Stop+Go, kolor czarny.

  770

  Płyta indukcyjna 68 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna Infinite ze sterowaniem DirectAccess z funkcjami Bridge, Booster i Stop+Go, kolor czarny.

  710

  Płyta indukcyjna 60 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna Infinite ze sterowaniem DirectAccess i funkcjami Bridge, Stop+Go oraz Booster, kolor czarny.

  590

  Płyta indukcyjna FlexiBridge 600 SLIM-FIT 60 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT z technoloigą H2H, 4-segmentowym polem grzejnym FlexiBridge oraz funkcją PowerSlide® umożliwiającą szybką i łatwą regulację temperatury, kolor czarny.

  Płyta indukcyjna SLIM-FIT 60 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT z dotykowymi elementami sterującymi oraz funkcjami MultipleBridge, PowerBoost i Stop+Go. pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv64440bs/">

  Płyta indukcyjna MultipleBridge 600 SLIM-FIT 60 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna Infinite SLIM-FIT z funkcją Multiple Bridge, która umożliwia utworzenie kilku dużych powierzchni gotowania, elementami sterującymi Direct Touch i opcją PowerBoost, kolor srebrny. pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv734/">

  Płyta indukcyjna Bridge 600 SLIM-FIT 68 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT z funkcjami H2H oraz Bridge, która umożliwiałączenie dwóch pól grzejnych w jedno większe, podświetlanymi elementami sterującymi i opcją Booster, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv744/">

  Płyta indukcyjna MultipleBridge 600 SLIM-FIT 68 cm

  Płyta indukcyjna H2H SLIM-FIT z dotykowymi elementami sterującymi Direct Touch oraz funkcjami Multiple Bridge i PowerBoost. pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv63440bw/">

  Płyta indukcyjna Bridge 600 SLIM-FIT 60 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT z funkcją Bridge, która umożliwia łączenie dwóch pól grzejnych w jedno większe, elementami sterującymi Direct Touch i opcją Booster, kolor biały. pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv63440bs/">

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT z funkcją Bridge, która umożliwia łączenie dwóch pól grzejnych w jedno większe, elementami sterującymi Direct Touch i opcją Booster, kolor srebrny. pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv634/">

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT H2H z funkcjami Bridge i Booster, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eit61443b/">

  Płyta indukcyjna Induction 300 SLIM-FIT 60 cm

  Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT z technologią H2H, funkcją Flexi-Power, elementami sterującymi Direct Touch i funkcją zwiększenia mocy, kolor czarny.

 • Hob2Hood®

  Płyta indukcyjna Domino 30 cm

  Modułowa, indukcyjna płyta grzejna.

  2902

  Bezramkowa, modułowa płyta indukcyjna z dotykowymi elementami sterującymi oraz funkcjami zwiększania mocy i Stop+Go, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/egc3322nvk/">

  Płyta gazowa Domino 30 cm

  Modułowa, gazowa płyta grzejna ze szkła ceramicznego, ze zintegrowaną zapalarką i żeliwnymi rusztami. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/kgg7538k/">

  Płyta gazowa 75 cm

  Płyta gazowa z funkcją FlameLight wyraźnie sygnalizującą włączenie gazu, palnikiem typu Wok oraz funkcją H2H, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/kgg6438k/">

  Płyta gazowa 60 cm

  Płyta gazowa z funkcją FlameLight wyraźnie sygnalizującą włączenie gazu, palnikiem Wok oraz funkcją H2H, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/kgg7536k/">

  Szklana płyta gazowa z palnikami Speed Burner oraz Wok, żeliwnymi rusztami i łatwą regulacją, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/egg6436w/">

  Płyta do zabudowy gaz na szkle z palnikami Speed Burner i Wok, żeliwnymi rusztami i łatwą regulacją, kolor biały. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/kgg6436s/">

  Płyta do zabudowy gaz na szkle z palnikami Speed Burner i Wok, żeliwnymi rusztami i łatwą regulacją, kolor srebrny. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/egg6426sk/">

  Płyta do zabudowy gaz na szkle z palnikami Speed i Rapid, żeliwnymi rusztami i łatwą regulacją, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/kgs7566sx/">

  Płyta gazowa z palnikami Speed oraz Wok i precyzyjną regulacją, stal szlachetna. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/egh6349box/">

  Płyta gazowa BridgeBurner z wydajnymi palnikami, zintegrowaną zapalarką i żeliwnymi rusztami. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/egh6343ron/">

  Płyta gazowa ze stylowej linii Rococo z innowacyjną aranżacją palników i żeliwnymi rusztami, kolor kremowy. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/egs6436rk/">

  Płyta gazowa z palnikami Speed i Wok, precyzyjną regulacją i żeliwnymi rusztami, kolor czarny. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/kgs6436bx/">

  Płyta gazowa z palnikami Speed oraz Wok, precyzyjną regulacją i żeliwymi rusztami, stal szlachetna,

  Płyta gazowa z palnikami Speed i Wok, żeliwymi rusztami i precyzyjną regulacją, kolor biały. pl/kitchen/cooking/hobs/gas-hob/kgs6424bx/">

  Płyta do zabudowy z palnikiem Speed, wydłużonymi rusztami emaliowanymi i precyzyjną regulacją, stal szlachetna.

SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Statusaktywna
KRS0000029692NIP5210084388Regon011020824Kapitał zakładowy272 731 500, 00 ZŁForma prawnaSPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄAdresul. KAROLKOWA 30/---
01-207 WARSZAWA
MAZOWIECKIE
Data rejestracji2001-07-23Ostatnia zmiana w KRS2022-10-21ReprezentacjaZARZĄDSposób reprezentacjiDO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZESZARZĄDU SAMODZIELNIE, CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z INNYM CZŁONKIEMZARZĄDU LUB PROKURENTEM LUB 2 (DWÓCH) PROKURENTÓW ŁĄCZNIE. SądSĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGOSygnaturaWA. XII NS-REJ. KRS/54991/22/526Podstawowa działalnośćProdukcja elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego (2751Z)

Osoby powiązane

wspolnik

ELECTROLUX CONTRACTING AB

prokura

ARTUR ANDRZEJ ŁAWECKI

zarzad

GUILLAUME JACQUES AIME GHISLAIN DUREY DE NOINVILLE

MASSIMILIANO RANIERI

Ograniczona gwarancja Electrolux Eht6432

Bezpośredni link do pobrania Ograniczona gwarancja Electrolux Eht6432

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ograniczona gwarancja Electrolux Eht6432